Šventinis portalas – festivalis

Kada atsirado drabužiai? Mus supantis pasaulis „kai atsirado drabužiai“ Jie išmoko austi audinį iš vilnos

Skyriai: Pradinė mokykla

Klasė: 1

Pamokos tema:"Kada atsirado drabužiai?"

Tikslai: supažindinti vaikus su aprangos istorija ir šiuolaikinės aprangos įvairove.

Pamokos eiga.

Pažvelk tarp kokių gražių lėlių yra mūsų Skruzdė. Kodėl jie tokie gražūs? (Vaikai pasakoja apie lėlių drabužius, aptaria skirtingų lėlių drabužių ypatybes).

Bet kas atsitiko Antsui? (Nuotaika pasikeitė). Kodėl? (Kilo klausimas). Pabandyk suformuluoti? (Kada atsirado drabužiai?)

Su Skruzdėle leisimės į praeitį, kad susipažintume su aprangos istorija.

Mokinys skaito eilėraštį.

Kad nesušaltų šaltyje,
Norėdami pabėgti nuo šalčio,
Žmogus bet kokia oda
Buvau pasiruošęs baigti.
Pirmiausia jis nuvalė odą,
Pataisė, kad nenukristų,
Ir vaikščiojo lyjant ir sningant
Šioje odoje yra vyras.
Spėkime, kaip viskas prasidėjo.

Ką mes matome? (Primityvus žmogus.)

Iš ko šie žmonės gamino drabužius? (Iš gyvūnų odų, nes nebuvo audinių).

Kada atsirado šie drabužiai? (Labai seniai, senovėje).

Mūsų kelionė tęsiasi.

Kur atsidūrė mūsų Skruzdė? (Į Senovės Graikiją).

Iš ko pagaminti drabužiai? (Audinys).

Šis drabužis (tunika) buvo pasiūtas iš didelio stačiakampio audinio gabalo, kuris sumaniai apvyniotas aplink kūną ir užsegtas ant vieno ar dviejų pečių.

Pabandykime rengtis kaip senovės graikai.

Rodau audinio gabalėlį. Kviečiu vieną iš savanorių aprengti kitą mokinį.

O kas gali pasakyti, ką dėvi Skruzdė? (Riterio šarvuose). Tai reiškia, kad mūšyje buvo speciali apranga apsaugai. Iš ko buvo pagaminti šie drabužiai? Kodėl?

Keitėsi laikai, keitėsi ir drabužiai. Kostiumai pasižymėjo dideliu išmone ir išradingumu. Plunksnos, lankeliai, nėriniuotos apykaklės, pūkuoti sijonai. Elegantiški drabužiai pabrėžė žmogaus orumą ir grožį.

Skruzdė kviečia tęsti kelionę.

Kur skruzdėlynas atsidūrė? (šiais laikais). Kokie tai drabužiai? (Modernus, verslo).

Kiekviena proga turi ir savo drabužius.

Apibrėžti šį stilių? (Sportas).

Koks tai stilius? (Drabužiai namams. Namų drabužiai).

Tačiau būna atvejų, kai gali ateiti bet kokiais drabužiais, ir kuo jie neįprastesni, tuo geriau. Kokie tai atvejai?

Maskaradas, karnavalas. Skruzdėlė maskaradoje.

Darbas su vadovėliu.

Nustatykite, kur šie žmonės gyvena?

Kūno kultūros minutė.

Nustatykite, kas yra kiekvieno kostiumo savininkas? (Gydytojas, klounas, kariškis, policininkas).

Konsolidavimas.

Darbaknygė 33 psl.

Pažiūrėkite, ką dėvi vaikai? Ar jie viską uždėjo? Ko trūksta?

Kūrybinis darbas.

( Poromis).

Kas aprengia visus žmones? (Mados dizaineris).

Įsivaizduokite, kad esate mados dizaineris ir jums reikia išleisti naują drabužių kolekciją.

1. Sportas.

2. Naminis.

3. Verslas.

4. Vakaras.

5. Mokykla.

6. Maskaradas.

7. Vasara.

8. Darbas

Darbų paroda.

Apatinė eilutė.

Mūsų kelionė baigėsi. Skruzdėlės ir jūsų kūrybiškumo dėka aplankėme tolimą praeitį.

Išmintingas vėžlys užduoda jums klausimą.

Nuo kada atsirado drabužiai? Ką naujo išmokote? (Drabužiai atsirado senovėje, net tarp pirmykščių žmonių. Jie rengėsi gyvūnų kailiais. Vėliau žmonės išmoko daryti audinius, pradėjo siūti drabužius).

Mus supantis pasaulis

Kada atsirado drabužiai?


Pažiūrėkite, vaikinai, kokios lėlės mūsų šiandienos pamokoje!

Kodėl jie tokie gražūs?




Pabandykime atspėti

Kad drabužiai, kaip ir mes, gali kalbėti.

Apie ką ji tada mums pasakytų?

Turi būti daug įdomių istorijų

Jis žino visus laikus ir papročius...

Tegul istorija prasideda greitai.


Jau seniai... Madingi apdarai

Supančioje gamtoje rado vyras.

Didžiuliai lapai, gauruotos odelės

Jie saugojo figūras nuo savo protėvių šalčio.

Drabužius reikėjo gauti mūšyje

Ir kiekviena oda buvo labai vertinama.




Kur gyveno senovės žmonės?

Iš ko jie gamino drabužius? Kam jiems reikėjo drabužių?


Primityvūs žmonės tai padarė

drabužiai, pagaminti iš gyvūnų odos, kad apsisaugotų nuo šalčio, karščio ir lietaus. Iš pradžių žmonės tiesiog rišdavosi

ir apvyniojo odą aplink kūną. Po kurio laiko jie išmoko rišti ir austi odas. Pamažu žmogus išmoko apdoroti odas ir gaminti

jų. Drabužiai tapo plonesni ir galėjo

padengti visą kūną.






Kas audė šiuos siūlus?

Padarė staklės .



O anksčiau, prieš tūkstančius metų, skersinį siūlą tarp išilginių audėja traukdavo smailiu pagaliuku.

Iš čia, beje, ir pats žodis „audėjas“: baksnodavo pagaliuką su skersiniu siūlu dabar į vieną pusę, dabar į kitą. Pašalinkite raidę „s“ iš žodžio „poke“... Kokį žodį gavai? Pynimas!

Audinys audžiamas iš siūlų, bet iš kur atsiranda patys siūlai?

Paimkite vatos gabalėlį, sušlapinkite ir sukite pirštais, šiek tiek ištempdami. Kas atsitiko? Siūlas! Tikrai nelabai lygus, bet tikras medvilninis siūlas. Juk vata yra medvilnė, tik išgryninta. Medvilnės pluoštai yra minkšti, o suspaudus juos pirštais ir net susukant, jie susipynė su savo pluoštais.


Ar žinote, ką padarėte, kai trumpus pluoštus sukote į ilgą siūlą? Sukasi!

Senovėje siūlą susukdavo ir pirštais. Tada buvo išrastas velenas, o tada ir verpimo mašina. O dabar siūlai verpti, tai yra susukti iš pluoštų, didžiulėmis verpimo mašinomis. Žinoma, ne tik medvilniniai siūlai, bet ir vilna bei linas.

Vilnoniai siūlai verpti iš vilnos – labiausiai iš avies.

Tačiau ne tik avys aprūpina žmones vilna. Ožkos gamina labai ploną vilną.




Tačiau žmonės norėjo apsirengti geriau.

Jie išmoko austi audinį iš vilnos,

Ir tada iš medvilnės, lino ir šilko

Mes sugalvojome audinius. Ir įverkite adatą

Sugalvojome įdėti. Ir už tai galų gale

Jie apsivilko tunikas, chitonus ir togas.


Taigi, nuo seniausių laikų judame į priekį.

Pamažu vyras iš odų perėjo į audinį. Bet tai nebuvo tie drabužiai, prie kurių buvome įpratę. Tokie drabužiai buvo dėvimi Senovės Graikijoje.

Dar nepasiūta. Jie tiesiog paėmė didelį stačiakampį audinio gabalą ir kelis kartus apvyniojo aplink kūną. Galai buvo susmeigti smeigtuku. Tose šalyse, kur visada karšta, tokie drabužiai yra patogūs. Ar tinka mūsų šaliai?


Taip, romėnai ir graikai turėjo drabužių

Paprasta ir patogu. Era praėjo.

Riterių amžius. Mūšiai, turnyrai, kampanijos,

Geležiniai šalmai, grandininiai raišteliai, paltai.

O moteriškos suknelės sodrios ir sodrios.

Aukštos kepurės – genininės – raguotos.





Ir netoliese jie karštai kaunasi su kardais.

Nugalėti priešus, kaip visada, drąsiai.

Daredevil d'Artanjan ir draugai - muškietininkai.

Apsiaustai plevėsuoja, barška spurtai.

Ant veltinio skrybėlių, užbaigiant kostiumą,

Plunksnos pakyla. Batai blizga.



O Anglija garsėja griežtu požiūriu.

Angliškame kostiume viskas turi savo vietą.

Labai elegantiškas, bet diskretiškas,

Pasiūtas nepriekaištingai iš dryžuoto audinio.

Tik kaklaraištis jį tvirtai papildo,

Kiekvienas gali pamatyti tokį džentelmeną iš tolo.



Istorijoje buvo daug kostiumų,

Drabužiai viską prisimena. Ji nepamiršo

Karalių, karalių, faraonų didybė,

Blizgučiai, prabanga, stilių turtingumas ir puošnumas.

Ir diskretiškos paprastų žmonių suknelės

Jie eina vienas po kito vienu srautu.





Anksčiau vyriški ir moteriški marškiniai kirpimu nesiskyrė. Jie uždėjo juos ant kūno.

Tiek vyrai, tiek moterys dėvėjo pakankamai laisvus drabužius, kad galėtų patogiai judėti. Tačiau marškiniai ir sarafanai turėjo būti diržais.

Kasdieniai drabužiai dažniausiai buvo balti, nes audinys nebuvo dažytas. Šaltuoju metų laiku jie dėvėjo užtrauktukus ir kailinius, o ant galvų – kailines kepures. Rankos nuo šalčio buvo apsaugotos kumštinemis pirštinėmis.

Bojarai ir caras dėvėjo tuos pačius drabužius, tačiau jie buvo pagaminti iš brangių audinių ir buvo ryškių spalvų.


O moteriškos suknelės – ypatinga tema,

Imk bet ką – ne aprangą, o eilėraštį!

Moterims buvo išrasta daug įvairių drabužių.

Ir kiekviena suknelė yra kaip šventė!

Ji taip pat turi ypatingų šimtmečių ženklų,

Šeimininkės charakteris. Bet gana apie tai.


Įvairių tautų įpročiai ir skoniai

Jų. Taigi jie daro įtaką madai.

Kailiniai sušildys mus šaltą žiemą,

Tačiau Afrikoje jie negalės jų įvertinti.

Per šimtmečius drabužiai pastebimai keičiasi,

Dabar jis skiriasi nuo senojo.


Pereikime nuo senovės rusiškų drabužių prie šiuolaikinių. Ką mes šiandien dėvime? Ar drabužiai skiriasi pagal sezonus? Ką dėvime žiemą? Ką – pavasarį ir rudenį? Ką - vasarą? Kodėl mums reikia tiek daug skirtingų drabužių, negalime apsieiti tik su žieminiais ar tik vasariniais drabužiais?

Gyvename šalyje, kur orai įvairiu metų laiku labai keičiasi, todėl norėdami nesirgti, priklausomai nuo oro, esame priversti persirengti.


Išsiaiškinome, kad drabužiai skiriasi ir priklauso nuo oro. Kas dar turės įtakos mūsų drabužių pasirinkimui?

Į kokias grupes galima skirstyti drabužius?



Ką reiškia „verslo apranga“?

Kas iš tikrųjų yra verslo apranga? Kur galima eiti su dalykine apranga? Kur suaugusieji eina taip apsirengę?



Ką reiškia "sportinė apranga"? Kokią sportinę aprangą turite?

Kokiomis progomis jį nešiojate?






Tačiau yra ir specialių drabužių.

Jie dėvi jį darbe. Kai kurių žmonių profesiją galima nulemti pagal aprangą.











http://s43.radikal.ru/i100/0902/9e/66a017deaddd.jpg

http://news.vl.ru/add_files/big328.jpg

http://znaite.com.ua/data/66_item_pict_map.jpg

http://ooostekton.ru/uploads/img/144541189515076.jpg

http://www.aronatour.ru/spain_resorts/spain/sol/hotels/sol_principe06.jpg

http://www.infoorel.ru/view.php?id=201932

http://ov-style.ru/gall/narodnyi/narodnyi-kostym-w3-500.jpg

http://www.gov.karelia.ru/cgi-bin/photo/i.pl?id=5278&s=b

http://www.cofe.ru/images/pictures/read-ka/warriors/Mushket.jpg

http://www.pledo.ru/images/Fabrika/tkatckij_tceh_3.jpg

http://www.emc.komi.com/02/15/img/154.jpg

http://www.medclipart.ru/albums/userpics/10001/normal_medclipart_0701.JPG

http://www.olish.ru/picture/black.gif

http://shkolniki.at.ua/_pu/20/86887003.jpg

http://www.moda-history.ru/files/egypt_costume/210309/3.jpg

http://philosopher27.files.wordpress.com/2009/10/102809_2305_goodnewsand1.png

http://img1.liveinternet.ru/images/attach/c/0/31/377/31377127_725.jpg

http://rexmen.ru/uploads/posts/2010-01/1262569786_rexmen.ru_rizari.jpg

http://www.artsides.ru/big/item_5151.jpg

http://www.interfacetravel.com/images/africa.gif

http://img0.liveinternet.ru/images/attach/c/0/43/855/43855580_1242425620_6.jpg

2 skaidrė

Mįslės

  • Šiandien klasėje mes ir toliau atsakysime į klausimą „kada“. Tačiau tai, ką sužinosime šiandien, sužinosite, kai įminsite mįsles.
  • Pūkuotas sniego pusnys, įlipau į jį - ir buvo šilta, prisiglaudžiau prie kūno ir priglaudžiau nuo šalčio.
  • Takas prisiūtas – pririštas ir pririštas prie namo. Namas bėgs aplinkui, O paskui sušals - guli, Namus saugo, Šaltį šalina
  • Platus ir plonas, išpučia šonus, važiuoja ant manęs visą dieną. Sėdi nenusileidęs, o atėjus nakčiai susirango ir miega.
  • Namas galvai.
  • 4 skaidrė

    • Kodėl drabužiai pradėjo keistis?
    • Kaip manote, ar pasikeitė drabužių paskirtis?
    • Kodėl šiuolaikiniam žmogui reikia tiek daug drabužių? Kaip jis naudoja drabužius?
    • Kokius drabužius dėvi šiuolaikinis žmogus?
    • Ar šiuolaikinio žmogaus drabužių spinta yra įvairi, ar monotoniška?
  • 5 skaidrė

    FUNKCIONALUMAS

    Į kokias grupes galima skirstyti šiuolaikinio žmogaus aprangą pagal paskirtį?

    6 skaidrė

    Šiandien tiek daug sužinojome apie drabužius. Ar norėtumėte patys pabandyti kurti drabužius. Kaip dabar galėtume tapti drabužių kūrėjais?

    Kokius tikslus sau išsikėlėte. Apie ką šiandien sužinojome klasėje?

    Net garsiausi dizaineriai ir drabužių dizaineriai pirmiausia mintyse įsivaizduoja naują modelį, tada pavaizduoja detales ant popieriaus, tai yra, padaro eskizą, o tada siuva jį iš audinio.






    Tikslai: Supažindinti mokinius su aprangos istorija; Supažindinti mokinius su aprangos istorija; Pristatykite pasauliui modernią drabužių įvairovę; Pristatykite pasauliui modernią drabužių įvairovę; Estetinio skonio ir kultūros ugdymas. Estetinio skonio ir kultūros ugdymas.






    Kelionė į Senovės Graikiją. Graikiško kostiumo istorija prasidėjo nuo azijietiškos įvairovės, išskirtinio puošnumo ir menko dirbtinumo, o baigėsi kilniu paprastumu. Pagrindinis senovės graikų aprangos elementas – keturkampė vilnonė skara, kurią su savimi atsinešė iš šiaurės kilusi dorėnų gentis. Tai buvo vienoda tiek vyrams, tiek moterims, tačiau moteriškoji buvo vadinama „peplos“. Jis buvo apvyniotas aplink kūną ir pritvirtintas prie pečių plaukų segtukais. Tai buvo vadinamieji „Doriano drabužiai“, sukurti pagal visiškai originalų principą - be kirpimo ir siuvimo. Šis principas tapo senovės graikų kultūros atradimu.


    Praktinė užduotis. Kurį laiką tapkite Senovės Graikijos gyventoju. Kurį laiką tapkite Senovės Graikijos gyventoju. Pabandykite audinio gabalą paversti „peplos“ Pabandykite audinio gabalą paversti „peplos“ Ar jaučiatės patogiai savo naujuose drabužiuose? Ar jautiesi patogiai su naujais drabužiais?










    Kūrybinis darbas. (poromis).Kas rengia visus žmones? (poromis).Kas rengia visus žmones? Įsivaizduokite, kad esate mados dizaineriai ir jums reikia išleisti naują drabužių kolekciją.1. Sportas. 2. Naminis.3. Verslas.4. Vakaras.5. Mokykla. 6. Maskaradas.7. Vasara.8. Darbas. Įsivaizduokite, kad esate mados dizaineriai ir jums reikia išleisti naują drabužių kolekciją.1. Sportas. 2. Naminis.3. Verslas.4. Vakaras.5. Mokykla. 6. Maskaradas.7. Vasara.8. Darbas.
    Drabužių išvaizda siejama su žmogaus atsiradimu ir jo poreikiais. Drabužių išvaizda siejama su žmogaus atsiradimu ir jo poreikiais. Tobulėjant civilizacijai, pasikeitė drabužių stilius ir dizainas. Tobulėjant civilizacijai, pasikeitė drabužių stilius ir dizainas.


    Literatūra: A.A. Plešakovas „Pasaulis aplink mus“, M., „Apšvietimas“, 2002 m. A.A. Plešakovas „Pasaulis aplink mus“, M., „Apšvietimas“, 2002 m

    Technologinis mus supančio pasaulio pamokos žemėlapis, 1 klasė

    Tema: „Kai atsirado drabužiai“

    Pamokos tipas:

    Naujos medžiagos mokymasis

    Pamokos tikslas:

    Supažindinti mokinius su aprangos atsiradimo istorija, šiuolaikinės aprangos įvairove, paskirtimi (verslo, sporto, darbo, namų, šventinė, tautinė), ugdyti vaikų kūrybinius gebėjimus, ugdyti tvarkingumą, atidų požiūrį į savo drabužius, parodyti aprangos tipo priklausomybę nuo oro sąlygų.

    Planuojami pasiekimai:

    Gebėjimas atsekti drabužių atsiradimo istoriją ir mados raidą;

    Galimybė pasirinkti tinkamus drabužius konkrečiai progai.

    Ugdyti vaikams atsakingą požiūrį į savo išvaizdą;

    UUD susidarymas:

    Kognityvinis: Gebėjimas naršyti savo žinių sistemoje: mokytojo pagalba atskirti naujus dalykus nuo jau žinomų; įgyti naujų žinių: rasti atsakymus į klausimus naudodamiesi vadovėliu, savo gyvenimo patirtimi ir pamokoje gauta informacija.

    Reguliavimo: Gebėjimas nustatyti ir suformuluoti tikslą pamokoje su mokytojo pagalba; ištarti veiksmų seką pamokoje; dirbti pagal kolektyviai sudarytą planą; įvertinti veiksmo teisingumą; planuoti savo veiksmus pagal užduotį; Atlikus veiksmą, remdamasi savo įvertinimu ir atsižvelgdama į padarytų klaidų pobūdį, atlikti reikiamus veiksmo koregavimus; išreikšk savo spėjimą.

    Komunikacinis: Įgūdis reikšti savo mintis žodžiu; klausytis ir suprasti kitų kalbą.

    Asmeninis: Gebėjimas įsivertinti pagal sėkmės ugdomojoje veikloje kriterijų.

    Pamokos įranga :

    vadovėlis „Mus supantis pasaulis“, A.A. Plešakovas, 2 dalis, vadovėlio „Pasaulis aplink mus“ darbo knyga O.I. Dmitrijeva, pristatymas tema: „Kada atsirado drabužiai?“, paveikslėliai, kuriuose vaizduojami žmonės įvairiais drabužiais, Lentelės planas: Žinau, noriu žinoti, sužinojau; audinys senoviniams drabužiams demonstruoti, paveikslai, kuriuose vaizduojama klausiama skruzdėlė ir išmintingas vėžlys, batai, jaustukai, savęs vertinimo skalės; Mokiniai turi spalvotus pieštukus

    Darbo organizavimas pamokoje :

    frontalinis, grupinis, poromis, individualus.

    Pamokos planas:

    1. Organizacinis momentas

    2. Žinių atnaujinimas

    3. Mokymosi užduoties nustatymas

    4. Darbas su nauja medžiaga

    5. Pirminis konsolidavimas

    6. Savarankiškas darbas su savęs patikrinimu klasėje

    7. Rezultatas (ugdomosios veiklos atspindys)

    Pamokos žingsneliai

    Mokytojų veikla

    Studentų veikla

    UUD

    1. Organizacija

    momentas

    (3 min.)

    Tikslas:

    Motyvuoti mokinius mokymosi veiklai kuriant palankią emocinę aplinką;

    Sveiki vaikinai! Nusišypsokime vieni kitiems. Džiaugiuosi vėl matydamas jūsų veidus, šypsenas ir manau, kad pamoka mums visiems suteiks bendravimo džiaugsmo vieniems su kitais. Jūs daug išmoksite ir daug išmoksite. Palinkėkime vieni kitiems sėkmės studijose.

    Esame protingi, draugiški

    Esame dėmesingi, darbštūs

    Esame pirmoje klasėje

    Mums pavyks!

    Dalyvaukite edukaciniame dialoge

    Asmeninis: Apsisprendimas

    (motyvacija mokytis)

    2. Žinių atnaujinimas (5 min.)

    Tikslas:

    Atnaujinti psichines operacijas, būtinas ir pakankamas naujai medžiagai suvokti: stebėjimai, palyginimai, analogijos;

    Vaikinai, per paskutinę pamoką keliavote! Papasakok kur keliavai

    Ar keliavome į praeitį ar į ateitį?

    Kaip žmonės sužinojo apie dinozaurus?

    Vaikinai, pažiūrėkite į nuotrauką, ar tai įmanoma?

    dinozaurų laikais

    keliavome laiku atgal, nes dinozaurai gyveno prieš atsirandant žmonėms

    žmonių apie dinozaurų egzistavimą sužinojo iš archeologinių kasinėjimų

    ne, dinozaurai ir žmonės niekada nebuvo susitikę

    Jie prisimena medžiagą iš „Puslapių smalsuoliams“

    Atskirkite praeitį, dabartį ir ateitį;

    Užmegzkite ryšį, paaiškinkite, kodėl taip negali atsitikti

    Bendravimas UUD: išsakyti savo mintis, argumentuoti savo nuomonę, atsižvelgiant į skirtingas mokinių nuomones.

    3. Mokymosi užduoties nustatymas

    (5 min.)

    Tikslas:

    Mokinių išsikėlimas pamokos tikslo, išeities iš sunkumų;

    Pamokos temos patikslinimas ir susitarimas;

    Suformuluoti žingsnius, kurių reikia imtis norint pasiekti tikslą;

    Šiandien vėl keliausime ir atsakysime į klausimą „KADA ATSIRODA DRABUŽIAI“

    PAMOKOS PROBLEMA
    Bet kokia bus mūsų kelionė, nuspręskite, ar atspėsite mįslę.

    Visi žino
    Ką vaikščioti ir ką žaisti,
    Ką dėvėti į lovą
    Ką dėvėti žiemą, ką dėvėti vasarą -
    Tai tau ne paslaptis,
    Tik negaiškite laiko -
    Greitai atspėk! Kas tai yra?

    Spėkite, apie ką kalbėsime klasėje?

    Taigi, žmogus atėjo pakeisti dinozaurų!

    Taip atrodė primityvus žmogus. Apibūdink jį, ką jis dėvi?

    Teisingai apibūdinote žmogų iš senų laikų. Kaip manai, kodėl jis dėvi tiek mažai drabužių? (drabužiai dar nebuvo išrasti, nebuvo audinių..)

    Tai va, tais laikais dar nebuvo išmokę siūti drabužių, nebuvo net siūlų siūti. O primityvūs žmonės gamindavo drabužius iš gyvūnų odos, kad apsisaugotų nuo šalčio, karščio ir lietaus.

    Išmintingasis vėžlys vėl paruošė klausimą, kuriame pasiūlė jums pamokos temą. Perskaitykite, į kokį probleminį klausimą atsakysime šios dienos pamokoje.

    Perskaitykite, kokias mokymosi užduotis mums nustato skruzdė (Mokymosi užduotys vadovėlyje)

    1. Sužinokime, kada atsirado drabužiai ir kaip jie keitėsi laikui bėgant.

    2. Išmokime išsirinkti tinkamus drabužius kiekvienai progai.

    Supraskite mokymosi užduotį ir stenkitės ją atlikti

    Vaikų pamokos temos formulavimas.

    Naudodami skaidres ir vadovėlių iliustracijas atsekti drabužių atsiradimo ir mados raidos istoriją; apibūdinkite žmonių drabužius pagal jų piešinius.

    Reguliuojantis UUD:

    Tikslo nustatymas (problemos nustatymas remiantis koreliacija to, kas žinoma ir kas nežinoma).

    Planavimas (tarpinių tikslų sekos nustatymas).

    Prognozavimas.

    Ugdome gebėjimą vertinti ugdomuosius veiksmus pagal paskirtą užduotį. Ugdome gebėjimą numatyti būsimus darbus (sudaryti planą).

    4. Fiziniai pratimai

    Prieš leisdami jus į virtualią kelionę laiku, turime pasirūpinti savo sveikata

    5. Darbas su nauja medžiaga

    (10 min.)

    Tikslas:

    Pastatyto projekto įgyvendinimas pagal planą;

    Naujo veiksmo metodo fiksavimas kalboje;

    Sunkumų įveikimo fiksavimas;

    Naujų žinių bendro pobūdžio išaiškinimas;

    Z įvadas į drabužių istoriją

    Šiandien pabandysime pažvelgti į praeitį ir išsiaiškinti drabužių istoriją.

    Pažvelkite į nuotraukas 20 puslapyje. Kas bendro tarp šių drabužių?

    Teisingai, tai drabužiai iš praeities.

    Kaip manote, koks buvo pirmasis drabužis ir iš ko jis buvo pagamintas?

    Kodėl žmonės gamino drabužius iš odos?

    Laikas bėgo... Žmonės išmoko gaminti audinius! Pasaulyje yra tiek daug įvairių dalykų, pagamintų iš audinių! O patys audiniai tokie skirtingi: glotnūs ir purūs, lengvi ir sunkūs, šilti ir vėsūs, tankūs ir reti... Bet kadangi jie vadinami vienu žodžiu - audiniai, vadinasi, visi, net ir patys nepanašiausi. , vis dar kažkas panašaus, tiesa? Dabar mes sužinosime audinių paslaptį!

    Mūsų vėžlys siūlo atsakyti į klausimą: iš ko pagamintas audinys?

    Praktinis darbas

    Vaikai dirba poromis.

    Paimkite audinių pavyzdžius, kurie yra ant jūsų stalų.

    Pažvelkime į audinius per padidinamąjį stiklą: visur susipynę siūlai.

    Kokia visų audinių paslaptis? (visi audinio siūlai tvirtai laikosi vienas prie kito)

    Ir kas supynė šias gijas? Staklės tai padarė.

    Taip, audinys atsirado vėliau. Pažiūrėkite į vyrą, suvyniotą į audinio skiautę. Kas taip apsirengė?

    Tokie drabužiai buvo dėvimi Senovės Graikijoje. Apibūdinkite drabužius (didelis audinio gabalas, žmogus kelis kartus apsisuko, o galai buvo susegti)

    Ar tokio tipo drabužiai tinka mūsų šaliai? Kodėl?

    Laikas bėgo ir žmonės išmoko siūti gražius drabužius. - Pažiūrėkite į likusias žmonių figūras. Kaip drabužiai atrodė ankstesniais laikais? Keitėsi laikai, keitėsi ir drabužiai. Kostiumai pasižymėjo dideliu išmone ir išradingumu. Tačiau visais laikais drabužiai pabrėždavo žmogaus orumą ir grožį. (pūkuotos suknelės plačiais sijonais, kokoshnikas ant galvų, rusų moterys dėvėjo sarafanus, atsirado papuošalai, kepurės, kaklaskarės)

    Anksčiau vyriški ir moteriški marškiniai kirpimu nesiskyrė. Jie uždėjo juos ant kūno.

    Tiek vyrai, tiek moterys dėvėjo pakankamai laisvus drabužius, kad galėtų patogiai judėti. Tačiau marškiniai ir sarafanai turėjo būti diržais. Kasdieniai drabužiai dažniausiai buvo balti, nes audinys nebuvo dažytas. Šaltuoju metų laiku jie dėvėjo užtrauktukus ir kailinius, o ant galvų – kailines kepures. Rankos nuo šalčio buvo apsaugotos kumštinemis pirštinėmis.

    Bojarai ir caras dėvėjo tuos pačius drabužius, tačiau jie buvo pagaminti iš brangių audinių ir buvo ryškių spalvų.

    Keitėsi laikai, keitėsi ir drabužiai. Kostiumai pasižymėjo dideliu išmone ir išradingumu. Tačiau visais laikais drabužiai pabrėždavo žmogaus orumą ir grožį.

    Drabužių paskirties nustatymas

    Žiūrėk, ką dėvi Skruzdė?(riterio šarvuose) Kam naudojami šarvai?

    Kuris iš vadovėlio paveikslėlyje pavaizduotų žmonių turi drabužius, apsaugančius juos mūšyje? Rusijos herojus. Tokius šarvus turėjo kitų šalių bogatyrai ir net arkliai.

    Iš ko buvo pagaminti šie drabužiai?(pagaminta iš metalo)

    Kodėl?(dėl apsaugos)

    Kokius drabužius dėvi šiuolaikinis žmogus?

    Pagalvokite: ar verta taupyti drabužius?

    Kaip turėtum prižiūrėti savo drabužius?

    (lyginkite, skalbkite, atsargiai dėvėkite ir pan.)

    Kokius drabužius dėvi Išmintingas vėžlys?

    (modernus, atsparus lietui)

    Ar visada rengiamės vienodai?

    Kokių drabužių mums reikia įvairioms progoms? Kaip žmonės skirtingai naudoja drabužius? Pagalvokime apie tai! Atlikime užduotį darbaknygėje Nr. 1 – pasitarkite su savo stalo kaimynu ir atlikite užduotį. Kokiose Žemės vietose gyvena pirmoje nuotraukoje pavaizduoti žmonės?

    Patikrinkite vieni kitus, ar teisingai atlikote užduotį.

    Darbas poromis.

    Į kokias grupes galima skirstyti šiuolaikinio žmogaus aprangą pagal paskirtį? (verslas, darbo sportas, namams) Darbas pagal vadovėlio 21 p.

    Kokių drabužių nėra vadovėlyje (specialus)

    Pagal drabužius galite sužinoti, kur žmogus gyvena ir kam jis dirba. Kiekvienai progai reikalingi specialūs drabužiai.Darbas darbo knygelėje 16 puslapyje Nr.2

    Ką reiškia „verslo apranga“?

    Kur galima eiti su dalykine apranga? Kur suaugusieji eina taip apsirengę?

    Ką reiškia "sportinė apranga"? Kokią sportinę aprangą turite?

    Kokiomis progomis jį nešiojate?

    Kas yra „darbo drabužiai“? Kada vilkėtumėte darbo drabužius?

    Ką patogu dėvėti namuose? Ar galima į vizitą vykti apsirengus naminiais drabužiais? Ar patogu žaisti futbolą ar tinklinį su chalatu?

    Žiūrint į vadovėlių iliustracijas

    Vaikai dirba poromis ir žiūri į siūlomus audinius.

    Vaikai dirba poromis, žiūri į audinių struktūrą

    Išskirkite savo tautos tautinius drabužius nuo kitų tautų drabužių

    Darbas su vadovėliu

    Lenta atskleidžia XIX amžiaus kostiumus

    Pokalbis

    Vaikai žiūri ir aptaria temą – kas turėjo pirmuosius drabužius ir kaip jie atrodė

    Pokalbis apie Lean

    požiūris į drabužius

    Dirbkite poromis: išmokite atskirti drabužių tipus, atsižvelgiant į jų paskirtį.

    Reguliuojantis UUD:

    Tikslo nustatymas.

    Planavimas. Prognozavimas.

    Ugdome gebėjimą vykdyti pažintinę ir asmeninę refleksiją

    Kognityvinis UUD.

    apibendrinti įgytas žinias;
    sąmoningai ir savanoriškai konstruoti kalbos posakį žodine forma

    6. Fizik. tik minutę.

    (1 min.)

    7.Naujų žinių taikymo etapas.

    (5 min.)

    Tikslas:

    Organizuoti žinių apie drabužių tipus įtvirtinimą, mokėti detaliai apibūdinti kostiumą pagal jo paskirtį.

    Mes tiek daug išmokome apie drabužius ir dabar kviečiu jus tapti mados kūrėjais. Užrašų knygelė Nr.3.

    Iškirpkite ir priklijuokite teisingai.

    Grupinis darbas

    Vaikai pasirenka norimą galvos apdangalą ir klijus

    Savikontrolė (skaidrėje)

    Reguliuojantis UUD:

    Koregavimas (plano ir veiksmų metodo koregavimas, jei nukrypstama nuo standarto)

    Komunikacinis UUD, kognityvinis UUD.

    9. Santrauka

    (ugdomosios veiklos atspindys)

    (3 min.)

    Tikslas:

    Pamokoje išmokto naujo turinio įrašymas; - mokinių vertinimas apie savo veiklą pamokoje;

    Į kokį klausimą atsakei?

    Kokius tikslus išsikėlėte pamokai?

    Ar pasiekei savo tikslus? Kodėl taip manai?

    O dabar siūlau savo darbą įvertinti su šypsena.

    - Jūs padarėte labai gerą darbą, puiku visiems!

    Atsakykite į paskutinius klausimus ir įvertinkite jų pasiekimus klasėje.

    Reguliuojantis UUD:

    Kontrolė (veiksmo metodo ir rezultato palyginimas su nurodytu standartu).

    Vertinimas (suvokimas apie tai, kas jau išmokta, suvokimas apie įsisavinimo kokybę ir lygį)

  • Susijusios publikacijos