Šventinis portalas – festivalis

Dailės pamokos jaunesniojoje grupėje santrauka. Tema: Stalinis teatras „Rocky Hen“. Vištienos piešinys. Teatro veiklos rūšys antroje jaunesniųjų grupėje Piešimas teatro tema jaunesniojoje grupėje

Rytas:

1. Rusų liaudies pasakų iliustracijų svarstymas.

Tikslas: Pagal vaizdą padėkite vaikams suprasti pasakos turinį. Sukelti vaikams emocinio bendravimo poreikį.

2. Mobili mankšta „Surask lokį“.

Tikslas: Išmokykite vaikus vaikščioti nurodyta kryptimi, laikantis tam tikro judėjimo ritmo, sužadinti žaidimo su pasakos personažu džiaugsmą.

Ten, kelio gale,
Pažiūrėk į namą.
Kas tai, mano gerasis?
Ten gyvena?
Ar tai gali būti katė?
Gal tai pelė?
Gal nerimtas
Ar lokys yra neklaužada mergina?

3. Aplinkos pažinimo pamoka „Ką mes sutikome miške? (pagal pasaką „Kumtinė“).

Tikslas: Supažindinkite vaikus su pasaka. Sustiprinkite laukinių gyvūnų idėją, pažymėdami ir įvardydami jų savybes

.

Vaikščioti:

Mobili mankšta „Meškiukas“

Tikslas: Išmokykite vaikus palydėti savo veiksmus kalba, ištarti mėgstamo darželio eilėraščio turinį.

Per mišką vaikšto šleivakojis lokys.
Surenka spurgus ir įsideda į kišenę.

Vakaras:

1. Lėlių spektaklis muzikos salėje.


2..Konsultacija tėvams „Pasaka vaikų gyvenimuose“.

Tikslas: Suteikite tėvams prieinamą paaiškinimą apie pasakų reikšmę vaikų raidai, jos įtaką vaikų emocinei būklei.

ANTRADIENIS

Rytas:

1. Didaktinis žaidimas „Gaidelis ir jo šeima“.

Tikslas: Toliau supažindinti vaikus su folkloro kūriniais. Papasakokite vaikams apie paukštieną (išvaizda, įpročiai, balsas).

Petya, Petya, gaidys,
Paskolinkite savo balsą.
Per lauką, per upę
Šaukite mums „KU – KA – RE – KU! “

2. Stalinis teatras. Rusų liaudies pasakos „Višta Ryaba“ ekranizacija.

Tikslas: Papasakokite pasaką, palydėdami tekstą su teatro figūrėlių ekranu. Priverskite vaikus vėl klausytis istorijos.

Kalbos raidos pamoka. Pasakos „Kolobok“ skaitymas, pasakos dramatizavimas.

Tikslas: priminkite pasakos turinį, mokykite vaikus niūniuoti Koloboko dainelę, skatinkite vaikų vaizduotės vystymąsi. Sužadinkite džiaugsmą ir norą padėti pagrindiniam pasakos veikėjui.

Vaikščioti.

Savarankiškas darbas PHYS. Didaktinis žaidimas „Kas rėkia? “

Tikslas: Įtvirtinti vaikų žinias apie naminius ir laukinius gyvūnus. Toliau mokykite vaikus mėgdžioti gyvūnų balsą ir įpročius.

Vakaras:

1. Lauko žaidimas „Višta ir viščiukai“.

Tikslas: Ugdykite vaikų dėmesį, greitį ir miklumą.

2. Žaidimai su statybinėmis medžiagomis „Pastatyk namą Gaidžiui ir jo šeimai“.

Tikslas: sukurkite nuostabią žaidimo situaciją. Priverskite vaikus dalyvauti suaugusiųjų veikloje. Ugdykite rūpestingą požiūrį į augintinius. Suteikite galimybę savarankiškai veikti su statyba.

TREČIADIENIS

Rytas:

1. Pasikalbėkite su vaikais apie jų mėgstamus animacinius filmus.

Tikslas: Ugdyti vaikų gebėjimą užmegzti dialogą ir vartoti paprastas frazes. Pradžiuginkite vaikus prisimindami savo mėgstamus animacinius filmus.

2. Mobili mankšta „Meškiukas ir vaikai“.

Tikslas: Toliau mokykite vaikus bėgti nurodyta kryptimi, veikti pagal pasakos teksto žodžius. Skatinkite vaikus džiaugtis bendrais veiksmais su pasakos personažu.

Meška ėjo per mišką.
Meška ieškojo vaikų.
Jis ilgai, ilgai ieškojo,
Jis atsisėdo ant žolės ir užmigo.
Vaikai pradėjo šokti,
Jie pradėjo trankyti kojas.
Meška, Mišenka, kelkis,
Susipažinkite su mūsų vaikais.

Piešimo pamoka „Viščiukas padėjo kiaušinį“.

Tikslas: Išmokykite vaikus piešti apvalius daiktus, tapyti neperžengiant kontūrų. Sustiprinkite istorijos turinį.

Vaikščioti:

Mobili mankšta „Prie meškos miške“.

Tikslas: ir toliau mokykite vaikus bėgti įvairiomis kryptimis, neatsitrenkdami vienas į kitą. Ugdyti vaikų vaizduotę ir gebėjimą atlikti tam tikrą vaidmenį. Sukelti susidomėjimą žaidimu.

Vakaras:

1. Rusų liaudies pasakos „Teremok“ teatralizavimas.

Tikslas: Išmokykite vaikus suprasti pasakos herojų emocinę būseną, padėkite vaikams suprasti jos turinį, skatinkite vaikų vaizduotės raidą.

2. Didaktinis žaidimas „Linksmas – liūdnas“.

Tikslas: Toliau mokykite vaikus suprasti emocinę būseną, perkelti personažo emocinę būseną į save.

KETVIRTADIENIS

Rytas:

1. Pasakos „Zajuškinos trobelė“ pasakojimas.

Tikslas: supažindinkite vaikus su nauja pasaka. Ugdykite malonų požiūrį į gyvūnus, užuojautą pagrindiniam veikėjui.

2. Mobili mankšta „zuikis“

Tikslas: Išmokykite vaikus paprastų šokio judesių, sukurdami linksmą, pasakišką atmosferą grupėje.

Modeliavimo pamoka „Kolobokas rieda taku ir dainuoja dainą“

Tikslas: Išmokykite vaikus nulipdyti rutulio formos Koloboką, sudaryti sąlygas suvaidinti pasakos siužetą. Sukurkite aukštą emocinę nuotaiką.

Vaikščioti:

Savarankiškas darbas PHYS. Mobili mankšta „Bėga maži zuikiai“.

Tikslas: Ugdyti vaikų dėmesį ir gebėjimą greitai bėgti įvairiomis kryptimis.

Perbėga zuikiai
Arba pieva, arba miškas.
Renkamos braškės.
Šokite ir šokite! Šokite ir šokite!
Zuikiai saldžiai užmigo.
Miškas triukšmingas! Miškas dainuoja!
- Bėk neatsigręždamas!
Vilkas ateina, vilkas ateina!

Vakaras:

1. Didaktinis žaidimas „Kiškis atėjo pas mus į svečius“.

Tikslas: toliau ugdyti vaikų gebėjimą užmegzti dialogą, vartoti paprastas frazes, lavinti garsų derinius, skatinti ir palaikyti vaikų iniciatyvą. Suteikite vaikams žaidimo džiaugsmą.

2. Pirštų žaidimai.

Tikslas: Padėkite sukurti džiugią vaikų nuotaiką, atkreipti dėmesį į ritmingą žodžių skambesį ir balso intonaciją. Toliau mokykite imitacinių žaidimo veiksmų.

PENKTADIENIS

Rytas:

1. Didaktinis žaidimas „Papasakokime pasaką kartu“.

Tikslas: Suteikite vaikams savitarpio pagalbos jausmą. Išmokykite vaikus koreliuoti veido išraiškas su herojaus būkle, išmokykite vaikus teisingai atkurti kiekvieno herojaus pasirodymo seką ir atpažinti įvykį prieš pasirodymą.

2. Didaktinis žaidimas „Atspėk, iš kurios pasakos aš? “

Tikslas:Įtvirtinti vaikų žinias apie pasakų turinį, teisingai įvardyti ir atpažinti pasakų veikėjus, ugdyti vaikų loginį mąstymą.

Pamoka apie susipažinimą su grožine literatūra. Rusų liaudies pasakos „Vilkas ir septyni ožiukai“ skaitymas.

Tikslas: Supažindinkite vaikus su pasaka, tekstą palydėdami iliustracijomis. Suteikite vaikams norą vėl klausytis pasakos, mokykite užjausti ožio sielvartą, ugdykite gerus jausmus.

Vaikščioti:

Žaidimas lauke „Kelionė į mišką“.

Tikslas: Tobulinkite pagrindinius judesių tipus, toliau mokykitės mėgdžioti gyvūnus. Sukelkite vaikams džiaugsmo jausmą bendrais veiksmais. Padėkite vaikams prisiminti pasakų personažus.

Vakaras:

1. Rusų liaudies pasakos „Kolobokas“ dramatizavimas.

Tikslas: toliau mokyti vaikus dalyvauti dramatizuojant, ugdyti gebėjimą atlikti tam tikrą vaidmenį ir atlikti tam tikro personažo veiksmus. Puoselėkite gerus santykius komandoje. Stebuklingos teatro atmosferos kūrimas

.

2. Konsultacija tėvams „Dėl teatrinės veiklos svarbos ikimokyklinuko raidoje“.

Atliktų darbų analizė

Per savaitę vaikai susipažino su įvairaus pobūdžio teatro veikla.

Su elgesio taisyklėmis ir lankymusi įvairiuose teatruose. (Kad reikia nusipirkti bilietą, atvykti transportu, būti gražiai ir tvarkingai apsirengusiam, negalima garsiai kalbėti) Ir taip pat praktiškai sužinojome, kad ši kūryba yra labai įdomi ir emocinga. Visi užsiėmimai vyko žaidimo forma, tai yra užsiėmimai – kelionės, kurių metu buvo viktorinos, pirštukų žaidimai, žodiniai ir emociniai žaidimai, mįslės, žaidimai vaizduotei ir kūrybiškumui lavinti ir kt. Vaikams tokia veikla labai patiko ir išnaudojo savo įgūdžiai su dideliu susidomėjimu įgytomis ankstesnėse pamokose. Tokia veikla padeda vaikams lengvai įsiminti naują medžiagą ir geriau ją išmokti.

Vaikai žino, kas yra teatras, jo atmainos, pagrindinės teatro sąvokos (scena, ekranas, dekoracijos, rekvizitai, pertrauka ir kt.). Susipažinome su scenografijos paslaptimis; išmoko pasidaryti kaukes, paprastas stalines lėles, lėles už pirštų teatras iš popierius Mokėmės pagrindinių jojimo lėlių vairavimo technikų ir jų valdymo. Kai kurie vaikai geba perteikti personažo įvaizdį emociškai keisdami balso stiprumą. Mokytojos padedami vaikai mokėsi sugalvoti trumpas istorijas ir joms suteikti pavadinimus. Veido išraiškomis jie gali perteikti mažų kūrinių veikėjų emocinę būseną (liūdesį, džiaugsmą, sielvartą, juoką, sielvartą ir kt.) Tačiau nemoka savarankiškai pasirinkti sau tinkančio vaidmens. Kiekvienas nori suvaidinti tą personažą, kuris jam labiausiai patinka, o ne tą, kurį gali įveikti dėl savo sugebėjimų. Jie gali savarankiškai parodyti nedidelę sceną ar pasaką.

Manau, kad iškeltas užduotis įvykdžiau pilnai. Vaikai daug išmoko: gamino kaukes, stalo ir pirštų teatro lėles, labai džiaugėsi galėdami demonstruoti savo įgūdžius.

Stengėmės įtraukti tėvelius į aktyvią diskusiją klausimais, susijusiais su vaikų supažindinimo su kultūra ir spektaklių lankymu Maskvos teatruose. Tėveliams paruošėme konsultaciją pavadinimu: „Kad pasaka netaptų nuobodi...“. Ir jie pateikė savo rekomendacijas, kaip pasirinkti grožinę literatūrą vaikams.

Organizuojamų edukacinių užsiėmimų 3-4 metų vaikams technologinis žemėlapis

Edukacinė sritis: kūryba
Skyrius: Teatro veikla
Tema:"Mūsų nuotaika"
Tikslas: Išmokyti vaikus atpažinti emocijas (džiaugsmą, liūdesį, baimę, pyktį) pagal veido išraiškas ir intonaciją; gebėti išreikšti herojų įvaizdžius veido išraiškomis, gestais, emocijomis per teatralizuotą veiklą naudojant mėgstamus pasakų personažus.
Užduotys:
- Ugdykite gebėjimą atpažinti ir perteikti pasakų veikėjų emocinę būseną gestais, judesiais ir balsu.
- Ugdykite ritmo pojūtį ir judesių koordinaciją, regimąjį ir klausomąjį dėmesį, atmintį, stebėjimą, išradingumą, vaizduotę, vaizduotės mąstymą.
- Ugdyti meilę pasakoms, gyvajai ir negyvajai gamtai, rūpestingą požiūrį į daiktus, pagarbų požiūrį vienas į kitą.
Dvikalbis komponentas: lapė, vilkas, kiškis, lokys, miškas
Žodyno darbas: emocijos, gestai, veido išraiškos.
Medžiaga pamokai: lapės, kiškio, meškos ir vilko piešiniai, skrynia su veidrodžiais, kepurė, burtų lazdelė, gyvūnų kaukės.
Preliminarus darbas: Skaityti rusų liaudies pasakas, žiūrėti joms iliustracijas. Mokymasis pirštukų žaidimų, dainelių, dramatizavimo žaidimų.

Pamokos eiga

Veiklos etapas: Motyvuojantis – skatinantis
Džiaugsmo ratas (Vaikai eina iš priėmimo zonos į grupę, atsistoja ratu ant kilimo ir kartoja žodžius.)
– Susirinkome į ratą.
Aš esu tavo draugas, o tu esi mano draugas!
Tvirtai suimkime rankas
Ir šypsokimės vieni kitiems!
- Šauniai padirbėta! Nusišypsojome ir padovanojome vienas kitam gerą nuotaiką!
- Dėmesio, vaikinai, nusišypsokime svečiams ir pasisveikinkime:
- O dabar, pasitelkę burtų lazdelę ir juosteles, tu ir aš galime eiti į „Stebuklingą nuotaikų mišką“. Ar pradėsime savo kelionę? (Taip)
Gerai, vaikinai, tada merginos sėdi ant rožinės juostelės ant kilimo, o berniukai ant mėlynos. (Vaikai sėdi ant kilimo.)
Veiklos etapas: Organizacinis – paieška
– Vaikinai, skaičiuokime užmerktomis akimis, po to atsidursime stebuklingame nuotaikų miške. (mokytojas stato medžius)
(Kazachų kalba vaikai skaičiuoja iki trijų.)
– Taip atsidūrėme nuotaikų miške. Kaip manai, kodėl šiandien per pamoką nuėjome į nuotaikų mišką? -Ką galime sutikti miške? Apytikslis atsakymas: atspėsime miško gyventojų nuotaikas. Miške galime sutikti mešką, lapę, vilką, kiškį.
- Taip, vaikinai, šiandien mes išmoksime nustatyti pasakų gyventojų nuotaiką, taip pat bandysime juos pavaizduoti.
– Be burtų lazdelės, su savimi pasiėmiau ir skrynią. Ir ši skrynia ne paprasta, o stebuklinga, nes joje mėgsta slėptis pasakos. Ar tau patinka pasakos? – Kokias pasakas išgyvenome? (Taip, bandelė, trys lokiai, teremok)
- Bet norint atidaryti skrynią, reikia pasakyti stebuklingus žodžius:
Žaidimas judesiais: (Atlikdami judesius vaikai kartoja žodžius.)
Ant durų yra užraktas
Kas galėtų jį atidaryti?
Suko, sukosi
Jie pasibeldė ir atsidarė!!!
(Iš krūtinės išimu veidrodį)
- O krūtinėje yra... veidrodis! (nustebęs)
Bet tai ne paprasta, o magiška. Jei jį patrinsite, atsiras magija.
(Trynu ranka veidrodį ir iš krūtinės išimu daug mažų veidrodėlių)
– O, kiek veidrodžių atsirado! Kas nori su jais žaisti, pakelk ranką. (Vaikus vadinu 4 - 5 žm.). Atsisėskite ant suoliuko.
(Vaikams dalijau veidrodžius)
- Tiesiog, vaikinai, atminkite - veidrodžiai yra magija ir jūs negalite jų numesti ar trankyti ant suolo!
– Ir veidrodžiai gali juoktis, ir nusiminti, ir pykti, ir džiaugtis.
Žaidimas: „Emocijos“(su veidrodžiais)
- Pažiūrėk į veidrodį ir šypsokis kaip skaisčia saulė, o dabar susirauk, o kada mes, vaikinai?
- Dabar pyktis, kai susipykstame? Dabar džiaukitės taip, kaip džiaugiatės dovana!
– O veidrodis gali atspėti ne tik mūsų, bet ir skirtingų pasakų herojų nuotaiką.
Duok mums veidrodžius, įdėk juos į stebuklingą skrynią ir atsisėsk į savo vietas
Žaidimas „Atspėk nuotaiką“
- Vaikinai, dabar Asel Konakbaevna, mes pakabinsime herojus iš skirtingų pasakų, o jūs turite nustatyti, kas tai yra, kokios nuotaikos jis yra ir iš kokios pasakos. - Žiūrėk, kokia čia pasaka?
(Padedu meškos piešinį ant magnetinės lentos, kad pagal jo veido išraiškas nustatyčiau veikėjo nuotaiką.
- Kas tie vaikinai? Iš kokios pasakos jis pas mus atėjo? Kokia jo nuotaika ir kodėl?
Meška kazachų kalba ayu.
(padedu ant lentos piešinį „Lapės“) - gestais jie vaizduoja pasakų herojų
- Kas tie vaikinai? Lapė kazachų kalba tulki. Kokiose pasakose yra lapė? - Kokia lapė? Pabandykime tai pavaizduoti gestais. (Individualus pasirinkimas nuo 2 iki 3 vaikų.)
- O čia, vaikinai, yra zuikis. Kiškis kazachų kalba yra koyan. Kokia zuikio nuotaika? – Kaip manai, kodėl zuikis toks linksmas? Kelkimės visi ir pažaiskime su zuikučiu.
Fizminutka:
Kiškiai atsikėlė anksti ryte,
Jie linksmai žaidė miške.
Šok-šok-šok takais!
Kas nėra įpratęs krauti? (Šoka į vietą)
Štai lapė vaikšto per mišką.
Įdomu, kas ten šokinėja? (Eina vietoje)
Norėdami atsakyti į klausimą,
Lapė patraukia nosį. (Ištiesimas - rankos į priekį)
Bet zuikiai greitai šokinėja.
Kaip galėtų būti kitaip? (Šoka į vietą)
Pratimai padeda!
Ir zuikiai pabėga. (Bėga vietoje)
Štai alkana lapė (vaikšto vietoje)
Liūdnai žiūri į dangų. (Ištiesimas – rankos aukštyn)
Sunkiai atsidūsta. (Giliai įkvėpkite ir iškvėpkite)
Jis atsisėda ir ilsisi. (Vaikai sėdi)
- - O vaikinai, pažiūrėkite, ką dar radau krūtinėje. (Išsiimu kaukes nuo krūtinės)
- Žaiskime žaidimą „Įsivaizduok, kad tu...“
- Aš užsidėsiu gyvūnų kaukes, o tu turi jį pavaizduoti, teisingai parodydamas jo nuotaiką. (išsigandęs zuikis, alkanas vilkas, laiminga lapė, piktas lokys.
- O dabar, po tokios ilgos kelionės, burtų lazdele grąžinkime jus į grupę. Paskaičiuokime.
Veiklos etapas: Refleksinis – korekcinis
Apibendrinant su kepure.
- Vaikinai, stebuklingos kepurės pagalba išsiaiškinsime, ar jums patiko pamoka? Ką naujo išmokote?
O dabar laikas atsisveikinti su svečiais! Sau bolynyzdar!!!

MBDOU

"Darželis Nr. 81"Sala"

Smolensko miestas

TEATRO SAVAITĖ

Prokhorenkova S.V.:

mokytojas

Pirmas

kvalifikacinis

Teminis planavimas 2 jaunių grupėje

„Teatro savaitė“

Tikslas ir užduotys:

Pažinimas: Supažindinti vaikus su teatru per dramatizavimo žaidimus pagal vaikų literatūros kūrinius.

Suteikite idėją apie teatro atributiką (auditorija, bilietai, scena, uždanga).

Išmokykite elgesio teatre taisyklių: žiūrovai sėdi griežtai savo vietose, spektaklio metu draudžiama kalbėtis ir triukšmauti;

Grožinės literatūros skaitymas:

Ugdyti gebėjimą klausytis pasakų, sekti veiksmo raidą, įsijausti į kūrinio herojus.

Ugdykite gebėjimą, padedant mokytojui, dramatizuoti trumpas pasakų ištraukas.

Bendravimas:

Ugdykite dialoginę kalbos formą, įtraukite vaikus į pokalbį pažiūrėję spektaklį.

Socializacija:

Skatinti žaidimų, paremtų literatūros kūriniais (rimai, dainelės, pasakos, eilėraščiai) atsiradimą.

Ugdykite norą improvizuoti, savarankiškai parinkti atributus konkrečiam vaidmeniui.

Muzika:

Ugdyti emocinį reagavimą į kūrinius, gebėjimą atskirti linksmą ir liūdną muziką.

Ugdyti įgūdžius tiksliau atlikti judesius, perteikiančius vaizduojamų gyvūnų charakterį.

Pirmadienis

– Eime į teatrą.

Tikslas: Supažindinti vaikus su teatru, kelti domėjimąsi teatro veikla, ugdyti vaikų emocinę ir juslinę sferą, skatinant reikšti jausmus, bendrauti, mokyti įdėmiai klausytis poetinio teksto ir koreliuoti jo prasmę su išraiškingu. judėjimas pagal muziką.

Rytas:

Pokalbis „Hurray! Eime į teatrą! » - plėsti žinias apie elgesio teatre taisykles, ugdyti gebėjimą savo žinias pritaikyti pokalbyje

- Kalbos situacija „Teatro paslaptys“ -Plėsti žinias apie elgesio teatre taisykles, ugdyti dialoginę kalbą, savarankišką sprendimą

Pratimas žodynui praturtinti: „Meškiukai“, „Kiškiai“, „Vilkai“... - praturtinkite žodyną, gebėjimą sudaryti daugiskaitos daiktavardžius

- D / žaidimas „Surinkite pasaką“ - įtvirtinti žinias apie pasakos „Teremok“ turinį, įvykių seką

- Mimikos eskizai: „Kiškis išsigando“, „Alkanas, piktas vilkas“, „Maloni lapė“ - ugdykite gebėjimą perteikti personažo emocinę būseną ir charakterį naudojant veido išraiškas.

Vakaras:

Sceninis spektaklis „Ropė“ (su bibabo lėlėmis).

Darbas su tėvais

Konsultacija „Namų kinas kaip santykiams šeimoje formuoti“ - sudominti tėvus įsigyjant ir gaminant įvairaus tipo teatrus ir suteikti informacijos apie būdus, kaip tai atlikti namuose su vaikais

antradienis

"Mes esame menininkai"

Rytas:

Žaidimo pratimas „Mes – menininkai“ (judesių imitacija pagal muziką: nerangūs meškiukai, šokinėjantys zuikiai, pelės, lapės, arkliai...)

- Mįslių žaidimas „Atspėk ir pasakyk, apie ką aš kalbu“ - ugdyti vaizduotės mąstymą, atpažinti charakterį pagal būdingus bruožus

Intonacijos išraiškingumo pratimai: „Aš esu gudrus lapė“, „Aš esu liūdnas kiškis“ - lavinkite gebėjimą intonaciškai perteikti herojaus emocinę būseną.

- D / žaidimas (TRIZ) "Teremok" - ugdyti analitinį mąstymą, gebėjimą lyginant atpažinti bendrus bruožus, plėsti žinias apie laukinius gyvūnus

    Kiekvienam žaidėjui išdalinamos kortos su įvairių objektų atvaizdais. Viena kortelė kiekvienam dalyviui. Jei žaidžiate kartu, galite tiesiog padėti vaikiškų kortelių kaladę veidu žemyn ir pakaitomis ištraukti paveikslėlius. Vienas iš žaidėjų paskiriamas sąlyginio namelio (kilimėlio ar vaikų namelio) savininku, o kiti (ar kitas) prieina prie namelio ir prašo atvykti į jo namus (pasakos pavyzdžiu). :

Belkis, belskis, kas gyvena mažame namelyje?- Aš, gitara. Ir kas tu esi?– O aš esu meškerė. Įleisti mane į mažą namą?- Jei pasakysi, koks tu panašus į mane, aš tave įleisiu.

(Svečias turi palyginti abu brėžinius, nustatyti bendrus bruožus ir juos įvardyti. Pavyzdžiui, tiek gitaros, tiek meškerės gaminamos iš medžio. Arba ir gitaros, ir meškerės turi virvelę – virvę.)

- Nupieškime teremoką (piešimas teptuku) -toliau mokytis, kaip dažais brėžti tiesias linijas, teisingai laikant teptuką

Vakaras:

Žaislų teatras – pasaka „Lapė ir kiškis“.

Tikslas: Suteikite vaikams idėją apie žaislų teatrą ant kilimo. Išmokite atidžiai klausytis pasakos ir sekti siužetą.

Rusų liaudies pasakos „Žąsys ir gulbės“ skaitymas

Darbas su tėvais

Mobilusis aplankas „Kaip užauginti jauną teatralą“ – rekomendacijos tėvams, kaip tinkamai supažindinti vaiką su teatru

trečiadienį.

Pirštų žaidimai

Rytas:

Pirštų žaidimai „Pilkas zuikis“, „Vištiena-Tatatorochka“ ir kt.

Žaidimai su pirštų teatru „Teremok“ - plėsti žodyną, kūrybiškumą ir meninius gebėjimus

- Lauko žaidimas „Žvėrys“ - lavinti gebėjimą veikti pagal mokytojo signalą, mėgdžioti gyvūnų įpročius

Žaidimas „Užuolaida“ - ugdyti vaikų vaizduotės mąstymą, gebėjimą perteikti veikėjo charakterį naudojant veido išraiškas ir gestus

- Mįslės apie gyvūnus - ugdyti loginį mąstymą, vaizduotę

Pasakos „Kolobok“ skaitymas dramatizuojant pasaką naudojant stalo teatrą

Tikslas: prisiminti pasakos turinį, išmokyti vaikus niūniuoti Koloboko dainelę, skatinti vaikų vaizduotės raidą. Sužadinkite džiaugsmą ir norą padėti pagrindiniam pasakos veikėjui.

Vakaras:

Muzikinė dėžutė "Mažas pilkas katinas..."

Tikslas: Skatinti vaikus mėgti liaudišką muziką, lavinti žaismingų ir pasakiškų vaizdų išraiškingo ir emocinio perdavimo įgūdžius.

- Lauko žaidimas "Pelių gaudyklė" -ugdyti reakcijos greitį, judrumą, ištvermę

Darbas su tėvais

Pokalbis „Namų kinas kaip santykiams šeimoje užmegzti“

ketvirtadienis

Rytas :

Vaikai vairuojaapvalus šokis"Kaip paukštyne rinkosi vaikai...

Pedagogas: Vaikinai, mums buvo labai smagu žaisti ir atsidūrėme paukštyne. (Ant stendų yra paveikslėliai, kuriuose pavaizduotas gaidys, višta, žąsis, antis, kalakutas. Mokytojas paeiliui veda vaikus prie kiekvieno paveikslėlio.)

Pedagogas: Mūsų vištiena pro langą: „Ko-ko-ko“.

Vaikai: Ko-ko-ko!

Pedagogas: Mūsų antis ryte: „Quack-quack-quack!“

Vaikai: Kvak-kvak!

Pedagogas: Prie tvenkinio žąsis kaksto: „Ha-ha-ha!

Vaikai: Cha-ha-ha!

Pedagogas: O kalakutas vidury kiemo: „Bal-bal-bal!

Vaikai: Kamuoliukas-kamuolys!

Pedagogas: O kaip Petya the Cockerel dainuoja mums anksti ryte?

Vaikai: Ku-ka-re-ku!

Pedagogas: Taip jis varnuoja. Tu šaunuolis, atsisėsk, turiu tau staigmeną.

(Vaikai sėdi ant kėdžių aplink kilimą, mokytojas yra priešais juos prie stalo. Ant stalo yra ekranas.)

Pedagogas: Vaikinai, ar jums patinka mįslės?

Vaikai: Taip!

Pedagogas: Tada, vaikinai, atspėk apie ką aš kalbu:

„Jis keliasi anksti,Garsiai dainuojaNeleidžia vaikams miegoti“.- Kas čia?

Vaikai: Gaidys!

Pedagogas: Teisingai. Kaip garsiai jis dainuoja?

Vaikai: Ku-ka-re-ku!

Didaktinis žaidimas „Gaidelis ir jo šeima“.

Tikslas: Toliau supažindinti vaikus su folkloro kūriniais. Papasakokite vaikams apie paukštieną (išvaizda, įpročiai, balsas).

Petya, Petya, gaidys,

Per lauką, per upę

Šaukite mums „KU – KA – RE – KU! »

Stalinis teatras. Vaidina rusų liaudies pasaką„Vištiena Ryaba“.

Tikslas: papasakokite pasaką, palydėdami tekstą su stalviršio teatro figūrėlėmis. Priverskite vaikus vėl klausytis istorijos.

Vakaras:

Žaidimai su statybinėmis medžiagomis „Pastatyk namą gaidžiui ir jo šeimai“.

Tikslas: sukurkite nuostabią žaidimo situaciją. Priverskite vaikus dalyvauti suaugusiųjų veikloje. Ugdykite rūpestingą požiūrį į augintinius. Suteikite galimybę savarankiškai veikti su statyba.

Žaidimas lauke „Višta ir viščiukai“.

Tikslas: ugdyti vaikų dėmesį, greitį ir miklumą.

penktadienis.

Apsilankymas pasakoje

Rytas:

Mobili mankšta „Meškiukas ir vaikai“.

Tikslas: toliau mokyti vaikus bėgti nurodyta kryptimi, veikti pagal pasakos teksto žodžius. Skatinkite vaikus džiaugtis bendrais veiksmais su pasakos personažu.

Meška ėjo per mišką.

Meška ieškojo vaikų.

Jis ilgai, ilgai ieškojo,

Jis atsisėdo ant žolės ir užmigo.

Vaikai pradėjo šokti,

Jie pradėjo trankyti kojas.

Meška, Mišenka, kelkis,

Susipažinkite su mūsų vaikais.

Mobili mankšta „Bėga maži zuikiai“.

Tikslas: Ugdyti vaikų dėmesį ir gebėjimą greitai bėgti įvairiomis kryptimis.

Perbėga zuikiai

Arba pieva, arba miškas.

Renkamos braškės.

Šokite ir šokite! Šokite ir šokite!

Zuikiai saldžiai užmigo.

Miškas triukšmingas! Miškas dainuoja!

Bėk nežiūrėdamas atgal!

Vilkas ateina, vilkas ateina!

Didaktinis žaidimas „Papasakokime pasaką kartu“.

Tikslas: Įskiepyti vaikams savitarpio pagalbos jausmą. Išmokykite vaikus koreliuoti veido išraiškas su herojaus būkle, išmokykite vaikus teisingai atkurti kiekvieno herojaus pasirodymo seką ir atpažinti įvykį prieš pasirodymą.

Didaktinis žaidimas „Atspėk, iš kurios pasakos aš? “

Tikslas: Įtvirtinti vaikų žinias apie pasakų turinį, teisingai įvardyti ir išryškinti pasakų veikėjus, ugdyti vaikų loginį mąstymą.

Vakaras:

Rusų liaudies pasakos „Vilkas ir septyni ožiukai“ skaitymas.

Tikslas: Supažindinti vaikus su pasaka, tekstą lydint iliustracijomis. Suteikite vaikams norą vėl klausytis pasakos, mokykite užjausti ožio sielvartą, ugdykite gerus jausmus.

Apvalių šokių žaidimas „Voras“.

Dėžutė su pasakomis „Pažįstami herojai“.

Tikslas: prisiminti pažįstamas pasakas, paskatinti vaikus tapti herojais, žaidime suaktyvinti lėlių teatrą bibabo.

Siekiama, kad vaikai įgytų meninių žinių ir įgūdžių įvairiose vaizdinės veiklos rūšyse.

Ø ugdyti domėjimąsi vizualiaisiais menais;

Ø ugdyti klausomąjį dėmesį, judesių koordinaciją, kūrybiškumą;

Ø ugdyti draugiškus santykius, geranoriškumą, norą padėti;

Ø padėti sukurti džiugią emocinę nuotaiką vaikams.

Pamokos eiga:

Vaikai sėdi ant kėdžių.

Pedagogas: Sveiki, mano draugai. Vakar vakare sukūriau tau pasaką. Nori klausytis?

Mokytoja pasakoja pasaką „Miško darželis“.

Ar tau patiko pasaka?

Pedagogas: Išvardink gyvūnus, apie kuriuos pasakojau pasakoje?

Vaikai: pelės, kiškiai, vilkai, lapės, lokių jaunikliai.

Pedagogas: Ką padarė mažos pelės Ulyanka ir Bogdanka? Kodėl jie tai padarė?

Vaikų atsakymai.

Pedagogas: Kokį triuką sugalvojo mokytojas?

Vaikų atsakymai.

Pedagogas: Ar mažosios pelytės pasielgė teisingai, kai nusprendė pasislėpti? Ir kaip jiems reikėjo

Taikyti?

Vaikai: Ne. Mandagiai paprašykite žaislo arba susisiekite su mokytoju.

Pedagogas: Teisingai. O jei vaikai pasiklystų? Mokytoja bijojo dėl pelių, o jeigu joms dar kas nutiks. Jūs, vaikai, to nedarote. Jei staiga kiltų problemų, geriau susisiekite su manimi. Sutiko?

Fizminutka:

Vieną dieną išėjo pelės.

Pažiūrėk, koks laikas.

Vienas, du, trys, keturi – pelės traukė svarmenis.

Staiga pasigirdo baisus griaustinis -

Pelės pabėgo.

Pedagogas: Ar norite tapti mano sukurtos pasakos herojais?

Pedagogas: Siūlau pasidaryti kaukes ir tapti šios pasakos herojais.

Vaikai sėdi prie stalų. Ant stalų paruošti gyvūnų kaukių, guašo, teptukų trafaretai. Vaikai kimba į darbą. Mokytojas primena: pirmiausia panardinkite teptukus į stiklinę vandens, o paskui į guašą ir dažykite atsargiai, neperžengdami kontūro, iš viršaus į apačią. Darbo pabaigoje pagirkite vaikus už atliktus darbus, atkreipkite dėmesį, koks ryškus pasirodė gyvūnų – pasakos herojų – kailis. Vakare, kai visi darbai išdžiūvo, galite duoti vaikams žirkles atsargiai iškirpti. Tada skylutėmis padarykite skylutes kaukėse, suriškite juosteles ir galėsite suvaidinti pasaką, dalyvaujant vaikams.

Parsisiųsti:


Peržiūra:

Piešimo pamokų užrašai

antroje jaunesniojoje grupėje tema: „Teatras vaikų rankomis“

Siekiama, kad vaikai įgytų meninių žinių ir įgūdžių įvairiose vaizdinės veiklos rūšyse.

Užduotys:

  • ugdyti domėjimąsi vizualiaisiais menais;
  • lavinti klausos dėmesį, judesių koordinaciją, kūrybiškumą;
  • ugdyti draugiškus santykius, geranoriškumą, norą padėti;
  • padėti sukurti džiugią emocinę nuotaiką vaikams.

Pamokos eiga:

Vaikai sėdi ant kėdžių.

Pedagogas: Sveiki, mano draugai. Vakar vakare sukūriau tau pasaką. Nori klausytis?

Vaikai: Taip.

Mokytoja pasakoja pasaką „Miško darželis“.

Ar tau patiko pasaka?

Vaikai: Taip.

Pedagogas: Išvardink gyvūnus, apie kuriuos pasakojau pasakoje?

Vaikai: pelės, kiškiai, vilkai, lapės, lokių jaunikliai.

Pedagogas: Ką padarė mažos pelės Ulyanka ir Bogdanka? Kodėl jie tai padarė?

Vaikų atsakymai.

Pedagogas: Kokį triuką sugalvojo mokytojas?

Vaikų atsakymai.

Pedagogas: Ar mažosios pelytės pasielgė teisingai, kai nusprendė pasislėpti? Ir kaip jiems reikėjo

Taikyti?

Vaikai: Ne. Mandagiai paprašykite žaislo arba susisiekite su mokytoju.

Pedagogas: Teisingai. O jei vaikai pasiklystų? Mokytoja bijojo dėl pelių, o jeigu joms dar kas nutiks. Jūs, vaikai, to nedarote. Jei staiga kiltų problemų, geriau susisiekite su manimi. Sutiko?

Vaikai: Taip.

Fizminutka:

Vieną dieną išėjo pelės.

Pažiūrėk, koks laikas.

Vienas, du, trys, keturi – pelės traukė svarmenis.

Staiga pasigirdo baisus griaustinis -

Pelės pabėgo.

Pedagogas: Ar norite tapti mano sukurtos pasakos herojais?

Vaikai: Taip.

Pedagogas: Siūlau pasidaryti kaukes ir tapti šios pasakos herojais.

Vaikai sėdi prie stalų. Ant stalų paruošti gyvūnų kaukių, guašo, teptukų trafaretai. Vaikai kimba į darbą. Mokytojas primena: pirmiausia panardinkite teptukus į stiklinę vandens, o paskui į guašą ir dažykite atsargiai, neperžengdami kontūro, iš viršaus į apačią. Darbo pabaigoje pagirkite vaikus už atliktus darbus, atkreipkite dėmesį, koks ryškus pasirodė gyvūnų – pasakos herojų – kailis. Vakare, kai visi darbai išdžiūvo, galite duoti vaikams žirkles atsargiai iškirpti. Tada skylutėmis padarykite skylutes kaukėse, suriškite juosteles ir galėsite suvaidinti pasaką, dalyvaujant vaikams.

Peržiūra:

Pasaka

"Miško darželis"

Ar manote, kad darželį turi tik žmonės?! Nr. Miške yra ir vaikų darželis. Tai neįprastas vaikų darželis. Į šį darželį eina miško gyvūnai: vilkų jaunikliai, kiškiai, meškiukai, pelės, lapės. Štai kodėl jis vadinamas miško darželiu. Miško gyvūnai darželyje bendrauja, mokosi, žaidžia, kartu vaikšto.

Tačiau vieną dieną pelių seserys Uljanka ir Bogdanka vėlavo į darželį. Jie matė kitus gyvūnus, žaidžiančius su mėgstamais žaislais. Jie buvo įžeisti iki ašarų. Eikime prievarta atimti žaislus. Tačiau Iljuša ir Danilka staiga pasirodė stipresni. Pelės susinervino ir greitai išėjo.

Po kurio laiko ištiko bėda. Mažos pelytės – Uljanka ir Bogdanka – pasiklydo, nukeliavo kažkur nežinia kur. Apieškojome visą darželį ir žaidimų aikštelę – jokių pėdsakų nerasta. Bet staiga mokytoja išgirdo iš spintelės sklindantį garsą. Mokytojas sugalvojo triuką, kaip savanoriškai išgelbėti Uljanką ir Bogdanką. Ji tyliai paprašė visų gyvūnų pasislėpti miegamajame. Mažosios pelytės stebėjosi tyla darželyje. Jie staiga nusprendė, kad visi gyvūnai iškeliavo namo, o darželis uždarytas. Jie verkdami išbėgo iš spintelės. Išties darželis buvo tuščias. Pelės buvo nusiminusios. Uljanka pasakė, kad daugiau taip nesislėps, kol visi gyvūnai grįš į darželį, o Bogdanka linktelėjo galvą. Staiga iš niekur atsirado gyvūnai. Mažos pelytės buvo laimingos. Ir nuo tada jie nebesiginčijo, o tik gyveno kartu ir dalinosi žaislais.


„Teatras yra stebuklinga žemė, kurioje vaikas žaisdamas džiaugiasi, o žaisdamas sužino apie pasaulį! Teatrinė veikla yra jausmų ugdymo, gilių vaiko išgyvenimų šaltinis, supažindina jį su dvasinėmis vertybėmis. Ne mažiau svarbu, kad teatriniai žaidimai lavintų emocinę sferą ir priverstų jį užjausti veikėjus. Ne paslaptis, kad maži vaikai geriau suvokia jiems skirtą kalbą, jei ją palaiko vaizdiniai objektai: paveikslėliai, žaislai.


Meilę teatrui būtina skiepyti nuo mažens, nes ši meno rūšis vaidina svarbų vaidmenį harmoningos asmenybės formavimosi procese. Teatras suteikia vaikams sektiną pavyzdį ir skatina vaiko pažintinę bei protinę veiklą. Stebėdamas teatro veiksmą vaikas nuoširdžiai įsijaučia į tai, kas vyksta scenoje. Teatras ne tik moko mažąjį žmogutį užjausti, parodyti emocijas, bet ir ugdo. Iš šalies matydamas, kaip negražiai atrodo kai kurie veiksmai, jis niekada gyvenime jų nepakartos. Teatre vaikas mokosi atskirti gėrį nuo blogio Jam teatras yra informacijos apie jį supantį pasaulį ir apie žmonių gyvenimus šaltinis.


Pagal metinį planą grupė surengė teminę savaitę tema „Teatras“. Pagrindinis teminės savaitės tikslas buvo supažindinti vaikus su teatro veikla per supažindinimą su pasakomis. Šiam tikslui pasiekti buvo iškelti šie uždaviniai: Ugdyti vaikų susidomėjimą pasakomis ir norą būti panašiais į teigiamus pasakų personažus. Ugdyti vaikų kūrybinius ir aktorinius gebėjimus, norą dalyvauti mažuose sketuose. Formuoti vaikų idėjas apie teatrą.




















Apsilankymas teatre ikimokyklinio amžiaus vaikams visada yra šventė. Vaikai su džiaugsmu stebėjo vyresniųjų mūsų darželio vaikučių teatralizuotus pasirodymus. Vyresniųjų grupės „Pasaka“ ugdytiniai pakvietė į pasakos „Deguto statinės jautis“ dramatizavimą.








Teminės savaitės dalyviais tapo mūsų mokinių tėveliai, kurie virto pasakų herojais – dailininkais, o savo vaikams parodė pasaką „Ropė“. Dėkojame menininkams už bendradarbiavimą! Pasaka pasirodė smagi, ryški ir įsimintina!
20 Tokios bendros pramogos gali turėti didelį vaidmenį kuriant draugišką, pasitikinčią, kūrybingą atmosferą šeimoje ir darželyje, kuri yra svarbi visapusiškam vaiko vystymuisi. Teatralizuota veikla suteikia vaikams bendravimo su pasaka džiaugsmą, emocinį malonumą ir nepamirštamus įspūdžius visam gyvenimui! Supažindindami vaikus su teatro veikla, skatiname tvarų domėjimąsi jų gimtąja kultūra, grožine literatūra ir teatru. Teatrinių žaidimų temų, vaizdavimo priemonių įvairovė, emocionalumas leidžia juos panaudoti vaiko asmenybės ugdymo tikslais.



Susijusios publikacijos