Šventinis portalas – festivalis

Projektas „Mano saugumas yra mano rankose. Mano saugumas yra mano rankose Užsiėmimas mano saugumas yra mano rankose

Olga Dyatchina
„Mano saugumas yra mano rankose“. Parengiamosios grupės gyvybės saugos pamokos santrauka

Tikslas: išmokyti vaikus tinkamai elgtis namuose, kai jie yra vieni.

Užduotys:

Švietimo:

Sustiprinti žinias apie pavojingas situacijas, kurios gali kilti kasdieniame gyvenime;

Išmokyti asmeninių dalykų saugumo;

Išmokyti vaikus atsakyti į klausimus pilnais sakiniais;

Išmokykite vaikus naudoti skaičius telefonai: 01, 02, 03

Apibendrinkite vaikų žinias apie daiktų, galinčių kelti pavojų gyvybei ir sveikatai, naudojimo taisykles žmonių: daiktų vėrimas ir pjovimas, elektros prietaisai, vaistai, buitinė chemija.

Vystantis:

Lavinti kalbą, atmintį, mąstymą, dėmesį;

Sukurkite tikslesnį supratimą, kas yra "mūsų", "svetimas", "pažįstami".

Ugdantis:

Ugdykite atsakomybę už save ir kitus.

Bendravimas su edukaciniais regionuose:

Sveikata, socializacija, bendravimas, kūno kultūra, pažinimas, saugumo, muzika, grožinė literatūra, meninė kūryba.

Medžiaga: plakatas su paveikslėliais, popieriaus lapai su atvaizdais, spalvoti pieštukai, flomasteriai, telefonas, signalinės kortelės, paveikslėliai su auskarų vėrimo, pjaustymo atvaizdais.

Edukacinės veiklos eiga.

Vaikai stovi ratu ant kilimo. Sveiki atvykę į svečius.

Auklėtojas: Vaikinai, ar jums pasitaiko, kad kurį laiką liekate vienas namuose? (vaikų atsakymai).

Šiandien kalbėsime apie tai, kada būsite vienas namuose.

Vaikinai, noriu jums pasakyti vieną istorija: kažkada šeima: mama, tėtis ir dukra Maša.

Kartais jos tėvai palikdavo Mašą vieną namuose. Ir tada vieną dieną dukra liko viena. Jie paskambino durų skambučiu ir Maša iškart jas atidarė. Jie įėjo ir mergina uždarė duris.

Vaikinai, ar Maša pasielgė teisingai?

Ką tu darytum? (vaikų atsakymai)

Vaikai: - Ne.

Auklėtojas: - Kuris teisingas?

Vaikai: - Durelių negalima atidaryti iš karto. Būtinas paklausti: "PSO?" arba "Ko tu nori?" Geriau pažvelgti pro akutę ir pažiūrėti, ar tai tavo, ar kieno nors kito.

Auklėtojas: - Vaikinai, o jei kas nors bandys įsilaužti į jūsų namus? kaip elgsitės?

Vaikai: - Iškvieskime policiją.

Auklėtojas: - Koks skaičius?

Vaikai: - 02

Auklėtojas: - Kas gali parašyti šį numerį? (Vaikas užrašo numerį ant lentos).

Auklėtojas: - Vaikinai, Maša žaidė ir paliko tokią dėžutę. Kas ten galetu buti? Kaip manai (Vaikų atsakymai)

Siūlau pasižiūrėti. (Atidarykite dėžutę - peilis, žirklės, adatos, mezgimo adatos)

Kas tai per daiktai?

Vaikai: - Aštrus, veriantis.

Auklėtojas: - Kuo pavojingi šie objektai?

Vaikai: - Galite įsidurti arba susižaloti, todėl visi šie daiktai turi būti sudėti į savo vietas.

Auklėtojas: - Kas tai? (mokytojas rodo į vaistus)

Vaikai: - Vaistai.

Auklėtojas: - Kas yra vaistai?

Vaikai: - Tai medžiaga, naudojama ligoms gydyti arba jų profilaktikai.

Auklėtojas: - Ar galima vaistus gerti neprašant? (Ne)

Kodėl? (Vaikų atsakymai)

Vaikinai, ką daryti, jei staiga per klaidą išgėrėte vaistų?

Vaikai: - Esant tokiai situacijai, reikia skambinti "Greitoji pagalba".

Auklėtojas: - Pasakykite numerį "Greitoji pagalba"? (03)

Kas gali tai parašyti?

Auklėtojas: - Vaikinai, įsivaizduokime, kad vienas iš jūsų gėrė be leidimo ir pasijuto blogai.

Žaidimas – dramatizavimas "Greitoji pagalba".

Sveiki, "Greitoji pagalba" klauso!

Pagalba, man reikia gydytojo!

Išgėriau daug vaistų be leidimo, blogai jaučiuosi!

Ar namuose yra suaugusiųjų?

Ne, mama ir tėtis dirba.

kiek tau metu?

koks tavo vardas?

Vardas ir pavarde?

Namų adresas?

Palauk "Greitoji pagalba" lapai.

Auklėtojas: - Ačiū vaikinai! Pasakykite man, ką vaikas turėtų žinoti, kad galėtų paskambinti "Greitoji pagalba"?

Vaikai: - Jūsų pavardė, amžius, adresas.

Auklėtojas: - Vaikinai, bet geriau, kad tokių situacijų jums neatsitiktų.

Ir marškiniai ir kelnės

Aš glostysiu vaikus už tave. (geležis)

Vaikščioja ir klaidžioja kilimais,

Nuveda nosį į kampus

Kur aš nuėjau, nebuvo dulkių,

Dulkės ir šiukšlės yra jo pietūs. (Dulkių siurblys)

Koks čia namas, kuriame net vasarą šalta? (Šaldytuvas)

Skambinu į visą butą

Kviečiu pasikalbėti. (Telefonas)

Auklėtojas: - Kaip galima pavadinti visus šiuos objektus?

Vaikai: - Elektros prietaisai.

Auklėtojas: - Kuo šie įrenginiai gali būti pavojingi?

Vaikai: - Gali sukelti elektros smūgį ir gaisrą.

Auklėtojas: - Taigi, ką turėtume daryti išeidami iš namų?

Vaikai: - Išjunkite lygintuvą, televizorių ir kitus elektros prietaisus.

Auklėtojas: - O jei kiltų gaisras? Kaip pasielgsime kilus gaisrui?

Vaikai: - Turite nedelsiant pranešti apie gaisrą telefonu 01.

Auklėtojas: - Kas man atsiųs šį numerį? O dabar aš užduosiu klausimus, o jūs man atsakysite choru

Kuris iš jūsų, pastebėjęs dūmus, rėks: "Ugnis, mes degame!"…. .

Kuris iš jūsų gudrauja su ugnimi ryte, vakare ir dieną? (Jie tyli)

Kas, pajutęs dujas bute, atidaro langus ir duris?.. .

Kas tyliai slepia degtukus nuo mažosios sesutės?

Kuris iš jūsų žaidžia su ugnimi? Pripažink, nuoširdžiai? (Jie tyli)

Kas nekuria laužo ir neleidžia kitiems?

Auklėtojas: - Na, dabar matau, kad žinai, kad su ugnimi juokauti pavojinga ir laikysitės ugnies taisyklių saugumo.

FIZINĖ MINUTĖ

Visi apšilimo judesiai

Nedvejodami kartojame!

Ei! Jie pašoko vietoje.

Ech! Kartu mosuojame rankomis.

Ehehe! Nugaros buvo sulenktos.

Pažiūrėjo į batus

E-ge-ge! Pasilenkė žemiau

Pasilenkėme arčiau grindų.

Atsistojo ir apsisuko

Nusišypsojo šalia tavęs esančiam kaimynui

Paspauskime ranką draugui

Sėskite ramiai, nebūkime išdykę!

Vaikinai, pažiūrėkite į mūsų parašytus telefono numerius. vaikai: 01, 02, 03.

01 - priešgaisrinės tarnybos telefonas

02 - policija

03 - greitoji pagalba

Auklėtojas: - Taigi, vaikinai, sužinojome, kad likę vieni namuose, gali kilti įvairių pavojingų situacijų. Siūlau sustoti ratu ir nustatyti, kuri situacija pavojinga, o kuri ne! (naudoti įspėjimo korteles. Raudona kortelė - pavojinga situacija; žalia kortelė - ne)

1. Pažiūrėkite pro atvirą langą.

2. Atidarykite karštos keptuvės dangtį.

3. Padėkite mamai.

4. Į išleidimo angą įkiškite žirkles.

5. Žiūrėti televizorių su mama.

6. Uždėkite popierių ant ugnies.

7. Pieškite.

8. Palieskite aštrius daiktus.

9. Laistykite gėles.

10. Atidarykite vandens čiaupą.

11. Žaisti kamuolį.

12. Paimkite skalbimo priemones ir vaistus.

Auklėtojas: - Puiku, vaikinai! Mūsų draugai taip pat bus dėmesingi ir atsargūs

Vaikinai, pažiūrėkite į objektus, pavaizduotus mano plakate.

Kuris iš šių daiktų gali būti pavojingas?

Kokiais atvejais?

Kurių iš šių daiktų neturėtų naudoti vaikai?

Kokius daiktus gali naudoti vaikai, bet labai atsargiai ir kartu su suaugusiaisiais?

– Raudonu flomasteriu perbraukime tuos daiktus, kurių vaikai neturėtų naudoti. (degtukai, žiebtuvėlis, dujos).

Ir tada šį šauktuką dėsime prie tų daiktų, kuriuos reikia naudoti atsargiai ir kartu su suaugusiaisiais. (adata, peilis, žirklės, plaktukas, vinys, termometras, lygintuvas).

– Kokie dar daiktai gali tapti pavojingi, jei naudojami neatsargiai ar neteisingai? Kokiais atvejais? (Balkonas, stiklinis indas, vaistas, verdantis virdulys).

– Ar galima atitraukti ar pastūmėti kitą žmogų, jei jis pjausto, siuva, prikala vinį? Kas gali nutikti?

(Mįslių spėjimas)

Tai ankštas, ankštas namas.

Jame glaudžiasi šimtas seserų.

Ir bet kuri iš seserų

Gali kilti kaip gaisras. (Rungtynės)

Aš sėdėsiu tau po ranka

Ir aš jums pasakysiu, ką daryti:

Arba leisiu tau pasivaikščioti,

Arba paguldysiu tave į lovą. (termometras)

Grybų rinkėjams to tikrai reikia,

Jūs negalite gaminti vakarienės be jo,

Jūs neisite į medžioklę.

Kas tai yra? (peilis)

Paprastai jie skirti siuvimui;

Ir aš pamačiau juos prie ežio;

Nutinka ant pušies, ant Kalėdų eglutės,

Kaip jie vadinami? (adatos)

Kai užverda, išeina garai,

Ir jis švilpia ir trykšta karščiu,

Dangtis barška ir beldžiasi:

-Ei! Nuleiskite mane! - šaukia. (virdulys)

Aš visas pagamintas iš geležies

Neturiu nei kojų, nei rankų.

Aš tilpsiu į lentą iki skrybėlės,

O man viskas yra tik beldimas ir beldimas. (Vinis)

Jie mėgsta kirpti

Iškirpti ir baliuoti. (Žirklės)

Nenoriu tylėti -

Leisk man belstis, kiek galiu!

Ir beldžiasi kiekvieną dieną

Jis turi geležinę galvą. (Plaktukas)

Jis plūduriuoja ant drabužių

Kaip karštas garlaivis.

Visas linas tapo nuostabus

Labai švelnus ir gražus. (geležis)

Aš labai trapus

Pasirūpink manimi.

Jei tik sulaužysi -

Jūs pasiimsite tik gabalus. (Stiklinis indas)

- Vaikinai, kur jūs laikote tokius pavojingus daiktus namuose? daiktų: Ar jie išsibarstę po butą ar užima tam tikras vietas. Kur mama ar močiutė deda adatas, smeigtukus ir žirkles? Kur tėtis ar senelis laiko savo įrankius? Kur vaistai ir termometras?

– Įsivaizduokime, kad esame name, kuriame pilna netvarka: viskas išsibarsčiusi. Reikia sutvarkyti reikalus ir visus pavojingus daiktus sudėti į savo vietas. (Vaikai piešia daiktus ant pirmosios pagalbos vaistinėlės, įrankių dėžės, amatų dėžutės vaizdų Vaikų darbų apžiūra).

Gerai padaryta vaikinai. Tu viską padarei teisingai. Matau, kad žinote, kur saugomi pavojingi daiktai ir ką daryti sudėtingose ​​situacijose.

– O jei staiga atsitiko nelaimė ir susižalojate pavojingu daiktu, ką daryti nedelsiant? Nedelsdami kvieskite suaugusįjį pagalbos.

Ačiū, vaikinai, man labai patiko, kaip tai padarėte. (klasis)

Pagal pažinimo raidą

Tiesiogiai organizuojamos veiklos scenarijus
vyresnio ikimokyklinio amžiaus vaikai (5-6 m.)
studijų krypties „Sauga“ rėmuose

Kondratjeva Liudmila Vasilievna, mokytoja
MBDOU TsRR-DS Nr. 53 „Silkės“ Tambovas

Tema: „Mano saugumas yra mano rankose“

Tikslas: mokyti vaikus tinkamai elgtis namuose, kai jie yra vieni.

Užduotys:

Švietimas:

Sustiprinti žinias apie pavojingas situacijas, kurios gali kilti kasdieniame gyvenime;

Išmokyti asmeninio saugumo pagrindų;

Išmokyti vaikus atsakyti į klausimus pilnais sakiniais;

Išmokykite vaikus naudotis telefono numeriais: 01, 02, 03.

Vystomasis:

Lavinti kalbą, atmintį, mąstymą, dėmesį;

Formuoti tikslesnį supratimą, kas yra „draugas“, „svetimas“, „pažįstamas“.

Švietimas:

Ugdykite atsakomybę už save ir kitus.

Susitikimo eiga.

Vaikai stovi ratu ant kilimo. Sveiki atvykę į svečius.

Pedagogas: Vaikinai, šiandien noriu jums papasakoti istoriją: kažkada gyveno šeima: mama Liza ir mažoji lapės dukra Lisa.

Vaikinai, ar jums pasitaiko, kad kurį laiką liekate vieni namuose? (vaikų atsakymai).

Kaip manote, apie ką šiandien kalbėsime? (Vaikų atsakymai)

Taip, šiandien kalbėsime apie tai, kai būsi vienas.

Pedagogas:– Dabar klausykime istorijos toliau. Kiškutis ir meškiukas atėjo aplankyti mažosios lapės Lizos. Jie paskambino durų skambučiu ir lapė iškart jas atidarė. Jie įėjo ir Lisa uždarė duris.

Vaikinai, ką jūs darytumėte? (vaikų atsakymai)

Ar Lisa pasielgė teisingai?

Vaikai:– Ne.

Pedagogas:- Kuris teisingas?

Vaikai:- Durų negalima atidaryti iš karto. Turime paklausti: „Kas? arba "Ko tu nori?" Geriau pažvelgti pro akutę ir pažiūrėti, ar tai tavo, ar kieno nors kito.

Pedagogas:- Siūlau žaisti žaidimą „Šeima, pažįstamas, nepažįstamasis“.

Mokytoja skambina: „Mama, tėtis, TV meistras, policininkas...“

Jei tai artimas žmogus ar pažįstamas, vaikai pakelia baltą žetoną, jei nepažįstamas – mėlyną. Tuo pačiu jie paaiškina savo veiksmus.

Pedagogas:- Vaikinai, o jei kas nors bandys įsilaužti į jūsų namus? kaip elgsitės?

Vaikai:- Iškvieskime policiją.

Pedagogas:- Koks skaičius?

Vaikai: - 02

Pedagogas:– Kas gali parašyti šį numerį? (Vaikas užrašo numerį ant popieriaus lapo).

Pedagogas:- Vaikinai, Liza žaidė ir paliko tokią dėžutę. Kas ten galetu buti? Kaip manai? (Vaikų atsakymai)

Siūlau pasižiūrėti. (Atidaryti dėžutę – peilis, žirklės, adatos, mezgimo adatos, vaistai)

Kas tai per daiktai?

Vaikai:- Aštrus, veriantis.

Pedagogas:– Kuo pavojingi šie objektai?

Vaikai:- Galite įsidurti arba susižaloti, todėl visi šie daiktai turi būti sudėti į savo vietas.

Pedagogas:- Kas tai? (mokytojas rodo į vaistus)

Vaikai:- Vaistai.

Pedagogas:– Kas yra vaistai?

Vaikai:– Tai medžiaga, naudojama ligoms gydyti arba jų profilaktikai.

Pedagogas:– Ar galima vaistus vartoti neprašant? (Ne)

Kodėl? (Vaikų atsakymai)

Vaikinai, ką daryti, jei staiga per klaidą išgėrėte vaistų?

Vaikai:– Esant tokiai situacijai, reikia kviesti greitąją pagalbą.

Pedagogas:– Koks greitosios pagalbos numeris? (03)

Kas gali tai parašyti?

Pedagogas:- Vaikinai, įsivaizduokime, kad vienas iš jūsų gėrė be leidimo ir pasidarė blogas.

Žaidimas yra „Greitosios pagalbos“ atkūrimas.

Sveiki, greitoji medicinos pagalba klauso!

Pagalba, man reikia gydytojo!

Išgėriau daug vaistų be leidimo, blogai jaučiuosi!

Ar namuose yra suaugusiųjų?

Ne, mama ir tėtis dirba.

kiek tau metu?

Vardas ir pavarde?

Namų adresas?

Palaukite, kol greitoji išeis.

Pedagogas:- Ačiū vaikinai! Sakykite, ką vaikas turėtų žinoti, kad iškviestų greitąją pagalbą?

Vaikai:- Jūsų pavardė, amžius, adresas.

Pedagogas:- Vaikinai, geriau, kad tokių situacijų jums neatsitiktų.

Lapė, kiškis ir meškiukas toliau žaidė. Meškiukas pradėjo mįsles užduoti zuikiui ir meškiukui. Tačiau jiems buvo sunku juos atspėti. Padėkime jiems atspėti.

Mįslės

Ir marškiniai ir kelnės

Aš glostysiu vaikus už tave. (geležis)

Vaikščioja ir klaidžioja kilimais,

Jis judina nosį aplink kampus.

Kur aš nuėjau, nebuvo dulkių,

Dulkės ir šiukšlės yra jo pietūs. (Dulkių siurblys)

Koks čia namas, kuriame net vasarą šalta? (Šaldytuvas)

Skambinu į visą butą

Kviečiu pasikalbėti. (Telefonas)

Pedagogas:– Kaip galima pavadinti visus šiuos objektus?

Vaikai:- Elektros prietaisai.

Pedagogas:– Kuo šie įrenginiai gali būti pavojingi?

Vaikai:- Gali sukelti elektros smūgį ir gaisrą.

Pedagogas:– Taigi, ką turėtume daryti išeidami iš namų?

Vaikai:- Išjunkite lygintuvą, televizorių ir kitus elektros prietaisus.

Pedagogas:- O jei kiltų gaisras? Kaip elgsimės gaisro atveju?

Vaikai:- Apie gaisrą būtina nedelsiant pranešti telefonu 01.

Pedagogas:- Kas man atsiųs šį numerį? Ir dabar aš užduosiu klausimus, o jūs man atsakysite vieningai.

FIZINĖ MINUTĖ

Kas iš jūsų, pastebėjęs dūmus, sušuks: „Ugnis, mes degame!“... .

Kuris iš jūsų gudrauja su ugnimi ryte, vakare ir dieną? (Jie tyli)

Kas, pajutęs dujas bute, atidaro langus ir duris? ...

Kas tyliai slepia degtukus nuo mažosios sesutės?

Kuris iš jūsų žaidžia su ugnimi? Pripažink, nuoširdžiai? (Jie tyli)

Kas nekuria laužo ir neleidžia kitiems?

Pedagogas:- Na, dabar matau, kad žinai, kad su ugnimi juokauti pavojinga, ir laikysitės priešgaisrinės saugos taisyklių.

Vaikinai, pažiūrėkite į telefono numerius, kuriuos rašė mūsų vaikai: 01, 02, 03.

  • 01 - priešgaisrinės tarnybos telefonas
  • 02 - policija
  • 03 - greitoji pagalba

Pedagogas:– Taigi, vaikinai, išmokome, kad likę vieni namuose, gali kilti įvairių pavojingų situacijų. Siūlau sustoti ratu ir nustatyti, kuri situacija pavojinga, o kuri ne! (žaidimas su kamuoliu)

  1. Pažiūrėk pro atvirą langą.
  2. Atidarykite karštos keptuvės dangtį.
  3. Padėkite mamai.
  4. Įkiškite žirkles į lizdą.
  5. Žiūrėti televizorių su mama.
  6. Uždekite popierių.
  7. Dažai.
  8. Palieskite aštrius daiktus.
  9. Laistykite gėles.
  10. Atidarykite vandens čiaupą.
  11. Žaisti kamuolį.
  12. Atsineškite valymo priemonių ir vaistų.

Pedagogas:- Puiku, vaikinai! Mūsų draugai taip pat bus dėmesingi ir atsargūs!

Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinio ugdymo įstaiga Jarsvo 1 darželis, Smolensko sritis

Pamokų užrašai

(5-6 metai)

Kūrėjas: Artemjeva Liudmila Viktorovna

mokytoja MBDOU darželis Nr.1

Yartsevo, 2015 m

Pamokos tema: „Mano saugumas yra mano rankose“

Vieta:MBDOU darželis Nr.1

Laikas: 9.00 val

Grupė: vyresnysis

Vaikų amžius: 5-6 metai

Vaikų skaičius:20 mokinių

Naudojamos pedagoginės technologijos:orientuotas į asmenybę, tausojantis sveikatą, azartiškas.

Tikslas: mokyti vaikus tinkamai elgtis namuose, kai jie yra vieni.

Užduotys:

Švietimas:

Sustiprinti žinias apie pavojingas situacijas, kurios gali kilti kasdieniame gyvenime;

Išmokyti asmeninio saugumo pagrindų;

Išmokyti vaikus atsakyti į klausimus pilnais sakiniais;

Išmokykite vaikus naudotis telefono numeriais: 01, 02, 03.

Vystomasis:

Lavinti kalbą, atmintį, mąstymą, dėmesį;

Formuoti tikslesnį supratimą, kas yra „draugas“, „svetimas“, „pažįstamas“.

Švietimas:

Ugdykite atsakomybę už save ir kitus.

Pamokos eiga.

Vaikai stovi ratu ant kilimo. Sveiki atvykę į svečius.

Pedagogas: Vaikinai, šiandien noriu jums papasakoti istoriją: kažkada gyveno šeima: mama Liza ir lapės dukra Lisa.

Vaikinai, ar jums pasitaiko, kad kurį laiką liekate vieni namuose? (vaikų atsakymai).

Kaip manote, apie ką šiandien kalbėsime? (Vaikų atsakymai)

Taip, šiandien kalbėsime apie tai, kai būsi vienas.

Pedagogas: - Dabar klausykime istorijos toliau. Kiškutis ir meškiukas atėjo aplankyti mažosios lapės Lizos. Jie paskambino durų skambučiu ir lapė iškart jas atidarė. Jie įėjo ir Lisa uždarė duris.

Vaikinai, ką jūs darytumėte? (vaikų atsakymai)

Ar Lisa pasielgė teisingai?

Vaikai: - Ne.

Pedagogas: – Kas teisinga?

Vaikai: - Negalite iškart atidaryti durų. Turime paklausti: „Kas? arba "Ko tu nori?" Geriau pažvelgti pro akutę ir pažiūrėti, ar tai tavo, ar kieno nors kito.

Pedagogas: - Siūlau žaisti žaidimą „Šeima, pažįstamas, nepažįstamasis“.

Mokytoja skambina: „Mama, tėtis, TV meistras, policininkas...“

Jei tai artimas žmogus ar pažįstamas, vaikai pakelia baltą žetoną, jei nepažįstamas – mėlyną. Tuo pačiu jie paaiškina savo veiksmus.

Pedagogas: - Vaikinai, o jei kas nors bandys įsilaužti į jūsų namus? kaip elgsitės?

Vaikai: - Iškvieskime policiją.

Pedagogas: - Koks skaičius?

Vaikai: - 02

Pedagogas: – Kas gali parašyti šį skaičių? (Vaikas užrašo numerį ant popieriaus lapo.)

Pedagogas: - Vaikinai, Liza žaidė ir paliko tokią dėžutę. Kas ten galetu buti? Kaip manai? (Vaikų atsakymai)

Siūlau pasižiūrėti. (Atidaryti dėžutę – peilis, žirklės, adatos, mezgimo adatos, vaistai)

Kas tai per daiktai?

Vaikai: - Aštrūs, veriantys.

Pedagogas: – Kuo pavojingi šie objektai?

Vaikai: - Galite įsidurti arba susižaloti, todėl visus šiuos daiktus reikia padėti į savo vietas.

Pedagogas: - Kas tai yra? (mokytojas rodo į vaistus)

Vaikai: - Vaistai.

Pedagogas: – Kas yra vaistai?

Vaikai: - Tai medžiaga, naudojama ligoms gydyti arba jų profilaktikai.

Pedagogas: – Ar galima vartoti vaistus neprašant? (Ne)

Kodėl? (Vaikų atsakymai)

Vaikinai, ką daryti, jei staiga per klaidą išgėrėte vaistų?

Vaikai: - Esant tokiai situacijai, reikia kviesti greitąją pagalbą.

Pedagogas: – Koks greitosios pagalbos numeris? (03)

Kas gali tai parašyti?

Pedagogas: – Vaikinai, įsivaizduokime, kad vienas iš jūsų gėrė be leidimo, ir jam pasidarė bloga.

Žaidimas yra „Greitosios pagalbos“ atkūrimas.

Sveiki, greitoji medicinos pagalba klauso!

Pagalba, man reikia gydytojo!

Išgėriau daug vaistų be leidimo, blogai jaučiuosi!

Ar namuose yra suaugusiųjų?

Ne, mama ir tėtis dirba.

kiek tau metu?

Penkios.

Vardas ir pavarde?

- ______

Namų adresas?

- ______

Palaukite, kol greitoji išeis.

Pedagogas: - Ačiū, vaikinai! Sakykite, ką vaikas turėtų žinoti, kad iškviestų greitąją pagalbą?

Vaikai: - Jūsų pavardė, amžius, adresas.

Pedagogas: - Vaikinai, geriau, kad tokių situacijų jums neatsitiktų.

Lapė, kiškis ir meškiukas toliau žaidė. Meškiukas pradėjo mįsles užduoti zuikiui ir meškiukui. Tačiau jiems buvo sunku juos atspėti. Padėkime jiems atspėti.

Mįslės

Ir marškiniai ir kelnės

Aš glostau vaikus už tave. (geležis)

Vaikščioja ir klaidžioja kilimais,

Jis judina nosį aplink kampus.

Kur aš nuėjau, nebuvo dulkių,

Dulkės ir šiukšlės yra jo pietūs. (Dulkių siurblys)

Koks čia namas, kuriame net vasarą šalta? (Šaldytuvas)

Skambinu į visą butą

Kviečiu pasikalbėti. (Telefonas)

Pedagogas: – Kaip galima pavadinti visus šiuos objektus?

Vaikai: - Elektros prietaisai.

Pedagogas: – Kuo šie įrenginiai gali būti pavojingi?

Vaikai: - Jie gali patirti elektros smūgį ir sukelti gaisrą.

Pedagogas: – Taigi, ką turime daryti išeinant iš namų?

Vaikai: - Išjunkite lygintuvą, televizorių ir kitus elektros prietaisus.

Pedagogas: – O jeigu kiltų gaisras? Kaip pasielgsime kilus gaisrui?

Vaikai: - Turite nedelsiant pranešti apie gaisrą telefonu 01.

Pedagogas: – Kas man parašys šį numerį? Ir dabar aš užduosiu klausimus, o jūs man atsakysite vieningai.

FIZINĖ MINUTĖ

Kas iš jūsų, pastebėjęs dūmus, sušuks: „Ugnis, mes degame!“... .

Kuris iš jūsų gudrauja su ugnimi ryte, vakare ir dieną? (Jie tyli)

Kas, pajutęs dujas bute, atidaro langus ir duris? ...

Kas tyliai slepia degtukus nuo mažosios sesutės?

Kuris iš jūsų žaidžia su ugnimi? Pripažink, nuoširdžiai? (Jie tyli)

Kas nekuria laužo ir neleidžia kitiems?

Pedagogas: - Na, dabar matau, kad žinai, kad su ugnimi juokauti pavojinga, ir laikysitės priešgaisrinės saugos taisyklių.

Vaikinai, pažiūrėkite į telefono numerius, kuriuos rašė mūsų vaikai: 01, 02, 03.

01 - priešgaisrinės tarnybos telefonas

02 - policija

03 - greitoji pagalba

Pedagogas: – Taigi, vaikinai, sužinojome, kad kai liekame vieni namuose, gali kilti įvairių pavojingų situacijų. Siūlau sustoti ratu ir nustatyti, kuri situacija pavojinga, o kuri ne! (žaidimas su kamuoliu)

Pažiūrėk pro atvirą langą.

Atidarykite karštos keptuvės dangtį.

Padėkite mamai.

Įkiškite žirkles į lizdą.

Žiūrėti televizorių su mama.

Uždekite popierių.

Dažai.

Palieskite aštrius daiktus.

Laistykite gėles.

Atidarykite vandens čiaupą.

Žaisti kamuolį.

Atsineškite valymo priemonių ir vaistų.

Pedagogas: - Gerai padaryta, vaikinai! Mūsų draugai taip pat bus dėmesingi ir atsargūs!

O dabar siūlau piešti paveikslėlius tema „Vienas namuose“.

Iš piešinių daromas albumas.


2018-09-07 Belgorodas

Belgorodo srities MBOU „Streletskaya vidurinės mokyklos“ septintokai nuo pirmos bendravimo minutės VDPO regioninio skyriaus muziejuje suprato, kad šioje pamokoje jie bus mokomi apie savo saugumą.

„Mano mokymo kursas – tai paprastų kasdienių veiksmų sistema, kuri turi lengvai įsilieti į kasdienį gyvenimą ir tapti naudingais įpročiais, poreikiu, algoritmu“, – susitikimo pradžioje sakė BRO VDPO mokymo kursų mokytoja Antonina Ševcova. pradėjo pamoką.



Tvarkydami atvirą ugnį, elektros ir dujinius prietaisus, tokio amžiaus vaikai privalo laikytis nustatyto priešgaisrinės saugos režimo gaisro pavojingais metų laikais, nepalikti be priežiūros veikiančių elektros ir dujinių prietaisų, neleisti vaikams išdaigauti su ugnimi ir pažeidimais. aptikti, praneškite apie tai suaugusiems.

Gyvybės saugos pamokose vaikai mokosi gesintuvo kaip gaisro gesinimo priemonės, tačiau septintokai BRO VDPO gamybos ceche buvo supažindinti su „gesintuvo krautuvo“ profesija.


Specialus pokalbis su vaikais vyko apie saugumą vandenyje, kelyje, transporte, gatvėje, atostogaujant, miške. Saugumas gyvena situacijose ir veiksmuose. Neįmanoma iš anksto nuspėti, į kurį iš jų atsidurs vaikas, tačiau visada būtina išmokyti jį saugos, atsižvelgiant į jo amžių.


Kitos VDPO naujienos

2018-09-03, regionas: Vologdos sritis

Pagal gerą tradiciją VDPO Vologdos regioninio skyriaus darbuotojai dalyvavo iškilmingoje eilėje, skirtoje Žinių dienai MBOU VMR „Gegužės vardo vidurinėje mokykloje. A.K. Pankratovas“.

2018-09-03, regionas: Čeliabinsko sritis

2018 m. rugsėjo 2 d. Čeliabinsko mieste, pavadintame centriniame kultūros ir laisvalaikio parke. Yu A. Gagarin, kaip dalis šventinių renginių, skirtų Čeliabinsko miesto 282-osioms metinėms, vyko XIII socialinis ir politinis Vernisažas.

2018-11-09, sritis: Kursko sritis

Kursko srityje įsibėgėjo Priešgaisrinės saugos mėnuo. Po vasaros atostogų ir atostogų mokyklos darbuotojai ir mokiniai prisimena, kaip elgtis kilus gaisrui, kokių veiksmų imtis norint greitai ir saugiai palikti ugdymo įstaigą.

2018-09-07, regionas: Murmansko sritis

Šiemet čempionatas subūrė daugiau nei 80 dalyvių iš Murmansko ir rajono. Dvi dienas dalyviai varžėsi kopimo šturmo laiptais, 100 metrų kliūčių ruožo įveikimo, ugnies estafetės ir kovinio dislokavimo rungtyse.

MDOU "TsRR - d/s Nr. 171" Magnitogorskas

Oi. Sufyanova, vadovo pavaduotoja pagal UVR

E.M. Kozakas, muzikos vadovas

A.R. Latypova, mokytoja

Projektas "Mano saugumas yra mano rankose"

Aktualus gyvybės saugos pagrindų formavimo klausimas. Tai visų pirma lemia visuomenės poreikis socialiai adaptuotai asmenybei. Šiuolaikinės aplinkos neapibrėžtumas reikalauja ne tik didelio žmogaus aktyvumo, bet ir jo įgūdžių bei gebėjimo adekvačiai elgtis.

Pagrindinis saugaus elgesio vaikams skiepijimo tikslas – kiekvienam vaikui suteikti pagrindines sampratas apie gyvybei pavojingas situacijas ir elgesio jose ypatybes.

Saugumas – tai ne tik įgytų žinių suma, bet ir gebėjimas teisingai elgtis įvairiose situacijose.

Ikimokyklinis amžius – žinių įsisavinimo ir kaupimo laikotarpis. Tai palengvina būdingi šio amžiaus vaikų gebėjimai: imlumas, įspūdingumas, naivus ir žaismingas požiūris į tai, su kuo susiduria. O čia svarbus mokytojo vaidmuo, kuris, parinkdamas efektyvias ikimokykliniam amžiui adekvačias darbo formas, metodus ir technikas, įveda vaiką į socialinį pasaulį.

Viena iš efektyvių ugdymo proceso formų yra projektinė veikla.

Projekto tipas: tiriamasis-kūrybinis

Projekto įgyvendinimo laikotarpis: 2017 01 – 2017 04 d

Dalyviai: vyresni vaikai - paruošiamoji grupė, mokytojas, įstaigos specialistai, tėvai.

Projekto tikslas: ikimokyklinio amžiaus vaikų saugaus elgesio praktinių įgūdžių formavimas

Užduotys:

edukacinis: gilinti ir sisteminti ikimokyklinukų žinias apie pavojingų situacijų priežastis; padėti suprasti galimas vaikų išdaigų pasekmes; gilinti ir plėsti žinias apie žmonių gyvybės apsaugą; supažindinti su taisyklėmis ekstremaliose situacijose; ugdyti bendravimo įgūdžius su ekstremaliose situacijose budinčiomis pagalbos tarnybomis; toliau supažindinti su gelbėjimo tarnybų profesijomis ir specialia technika, padedančia darbe.

edukacinis: skiepyti vaikams pagarbą gelbėtojų darbui; ugdyti savarankiškumo įgūdžius, ugdyti atsakomybę už save ir kitus žmones.

kuriant: skatinti vaikų kūrybinio potencialo ugdymą; ugdyti pažintinę veiklą, smalsumą, psichinius procesus (mąstymą, atmintį, dėmesį, vaizduotę, suvokimą), bendravimo įgūdžius; ugdyti gebėjimą kryptingai stebėti, tyrinėti, teisingai vertinti daiktus ir reiškinius, morališkai vertinti santykius ir veiksmus.

Baigiamasis projekto renginys – laisvalaikio užsiėmimas „Keliauk į saugių taisyklių miestą“.

Projektui įgyvendinti buvo naudojamos įvairios darbo su vaikais formos, metodai ir technikos, atsižvelgiant į ugdymo proceso integravimo principus.

Projektas buvo įgyvendintas įvairiose vaikų veiklose

Projekto įgyvendinimo formos ir metodai

Edukacinė sritis

Veiklos rūšis

Socializacija

Didaktiniai žaidimai:

„Gerai-blogai“; „Pavojinga – nepavojinga“; „Tai aš, tai aš, tai visi mano draugai“; „Pasakyk žodį“, „Tai įmanoma - tai neįmanoma“; „Pasakyk priešingai“; „Pažįstamas, draugas, nepažįstamasis“; „Ketvirtasis ratas“; „Išdėstykite ženklus pagal formą“; „Atspėk, kas pasikeitė“; „Šildymas – nešildymas“; „Mįslės – atsakymai“; „Atspėk profesiją“; „Surinkite paveikslėlį“; „Kam ko reikia darbui“; „Pavojingi kaimynai“

„Atidžiai klausyk“; „Jei kiltų gaisras“; „Pramogų dėžutė“; „Nuostabios rungtynės“.

Mokomieji stalo žaidimai: „Neatidėliotinos situacijos. Pasivaikščioti“; „Neatidėliotinos situacijos. Mieste“; „Kaip išvengti bėdų“; Loterija „Kelio ženklai“; „Kelio loterija“; „Sukurk automobilį iš dalių“; „Eik į ugnį“; „Keliaujant kelio ženklais“; „Įvertinti situaciją“; „Linksma, liūdna pieva“.

Vaidmenų, režisieriaus žaidimai:

"Namas"; „Ligoninė“; "Salonas"; „Ugniagesiai“; „Statybininkai“; „Autobusas“; „Pėstieji ir transportas“; „Degalinė“; „Parkavimas“; "darželis"

Pažinimas

švietimo ir tyrimų

Probleminių situacijų sprendimas

Pavojingų situacijų modeliavimas

Eksperimentai ir patirtis:

„Dega, tai nedega...“; „Ko reikia degimui“; „Ugnis kvėpuoja“; „Negalite gesinti alyvos vandeniu“; „Degios medžiagos“; „Gaisrai teršia orą“, „Kas išsiskiria degimo metu“; „Karšta - karšta“; „Aštrus, nuobodus“; „Vandens valymas (filtravimas, valymas).

Teminių albumų kūrimas „Elektros prietaisai“; "Tėčio įrankiai" „Geras, blogis“; „Vitaminai ir sveiki produktai“; „Miško pirmosios pagalbos vaistinėlė“.

Vaizdo įrašo peržiūra „Spasikas ir jo draugai“

Ekskursijos:

„Miesto gatvėmis“ (ekskursijų agentūra „Kuort-trans“); parkas; gaisrinė; vaistinė; miškas, kalnai (ZOC „Kalnų upelis“).

Dalyvavimas savivaldybės intelektualų konkurse „Pochemuchki“ tema „Sauga »

Kūno kultūra

variklis

Estafetės, žaidimai – varžybos:

„Virkite kartu“; „Eik į ugnį“; „Perspėjimas apie gręžimą“

Pirštų gimnastika "Raudonoji gėlė"

Rytiniai pratimai:

„Ugniagesių mokymai“, „Aš – eismo reguliuotojas“, „Miško gyventojai“

Kūno kultūra

„Katės namas“; „Dėdė Styopa yra policininkas“; "Mauglis"

Teminis fizinis lavinimas

Sportiniai pratimai ant slidžių

Važiavimas dviračiu

Lauko žaidimai:

„Ugnies vagys“; „Surink šviesoforą“; „Klausyk – prisimink“; „Medžiotojai ir žvėrys“; "Raudona, geltona, žalia"; „Sumanus pėstysis“; „Būk atsargus“; „Kelias, transportas, pėsčiasis, keleivis“; „Kryžkelės“; „Reguliatorius“; "Klausykite, kaip ploja!"

darbas

Šiukšlių išvalymas vietoje

Paukščių lesyklų gamyba

Grožinė literatūra

grožinės literatūros skaitymas

Mokėti mintinai eilėraščius, patarles, posakius šia tema

Mįslių sugalvojimas

Grožinės literatūros skaitymas, aptarimas:

S. Marshak „Katės namas“; K. Čukovskis „Sumišimas“; G. Ciferova, „Kadaise gyveno mažas dramblys“; "Ugnis"

Teminės parodos knygų kampelyje

Teatrinė veikla:

„Aibolitas ir beždžionė Mikis“; „Kas beldžiasi į mano duris“; „Raudonkepuraitė atvyksta į svečius“.

Stalo teatras „Katės namas“

Dramatizavimo žaidimas „Trys kiaulytės“, „Raudonkepuraitė“

I. Solnyškos eilėraščio „Gaisrinė mašina“ dramatizacija

Literatūrinė viktorina „Ugnis literatūroje“

Situacijų modeliavimas pagal pasakojimus

Sveikata

komunikabilus

Treniruotės:

„Linkiu tau gero“; „Žemė – mūsų bendri namai“; "Geras - blogis"; „Gudrus, klastingas, patiklus“; „Gelbėtojų mokykla“

Bendravimas

komunikabilus

Pasakų kūrimas pagal temą („Kaip išgelbėjau lėlę nuo gaisro...“, „Apie namą, kuriame gyvenu ir kur daug elektros prietaisų“ ir kt.)

Istorijų rašymas

Pasakojimai iš asmeninės patirties

Diagramų, mnemoninių lentelių sudarymas

Pokalbiai („Pavojingų objektų pasaulyje“, „Vienas namuose“, „Pavojai miške“)

Mįslių spėjimas tema (įrankiai, pavojingi daiktai, elektros prietaisai ir kt.)

Istorijų kūrimas duotais žodžiais, pagal paveikslėlius

muzikinis

Mokytis dainų:

„Eismo įstatymai“; "Daina apie šviesoforą"

„Diskutai apie priešgaisrinę saugą ir eismo taisykles“

Šokiai: „Ugnis“; "Kelio ženklas"

Klausymas:

V. Gegužė „Audra“; Manuelis de Falle „Ugnies šokis“; P.I. Čaikovskio „Lėlių liga“

Muzikinis ir didaktinis žaidimas „Žodis ant delno“

Meninė kūryba

produktyvus

Brėžinys:

„Gėris-blogis“; „Užsimsiu atsakymą į mįslę“;

„Kaip Mishutka norėjo tapti gaisrininku“; „Pagalbininkai namuose“; „Kelio ženklai“;

„Susidariau ženklus“; „Apsilankymas pas miškininką“

Albumai - spalvinimo puslapiai tema „Sauga“

Popieriaus konstrukcija:

„Gatvė“; "Mašinos"

Plakato aplikacija „Nepamirškite išjungti“ „Dorožnaja gatvė“; „Šviesoforas sankryžoje“; geometrinių formų aplikacija „Mano sodas Kalinino gatvėje“; „Pavojai aplink mus“

Konstrukcija iš Lego » :

„Mūsų gatvė“; „Ugniagesiai“; "Garažas"

Popieriaus konstrukcija:

„Miesto transportas“; „Namai mūsų gatvėje“

Komandinis darbas

Koliažas „Atsargiai! Draudžiama“; „Mūsų gatvė“; „Mes mylime mišką“; "Mano namai yra mano pilis"

Meninės kūrybos albumai : „Susidariau ženklus“; „Mano buto planas“; "Mano augintiniai"

Bendravimas su tėvais

Išdėstymas (šeima) - „Miesto keliais“

„Kelio knyga - „Kelias į darželį“ (kartu su tėvais)

"Atvirų durų diena" (supažindinti tėvus su darbo su vaikais sąlygomis ir formomis šiuo klausimu)

Stumdomas aplankas „Kaip išmokyti vaiką saugaus elgesio“

Tėvų ir vaikų plakatų konkursas „Nežaisk su ugnimi“

Verslo žaidimas „Saugumas vaikų, tėvų ir mokytojų akimis“

Saugos informacijos kampelis "Apsaugos svetainė"

Konsultacijos „Baimės ikimokyklinukuose“; „Vaikas ir bloga įtaka“

Vaikų piešinių paroda „Degtukai nėra žaislas vaikams“

Dalyvavimas miesto konkurse šeimyniniai kūrybiniai darbai, palaikantys kelių saugumą Magnitogorsko „Gyvenimo kelyje“

Organizavo edukacinę veiklą

Tikslai ir uždaviniai

„Vaikas miesto gatvėse

Išsiaiškinti vaikų supratimą apie gatvę, kelią, šaligatvį; supažindinti su pagrindinėmis elgesio gatvėje taisyklėmis; mokyti vaikus pereiti gatvę leistinose vietose; skiepyti vaikams meilę gimtajam miestui.

„Kiekvienas turi žinoti kelių eismo taisykles“

Stiprinti vaikų kelių eismo taisyklių žinias; įvesti ženklus: įspėjamuosius, draudžiančius, orientacinius, įsakmius; supažindinti vaikus su tuo, ką gali sukelti kelių eismo taisyklių pažeidimas; ugdyti dėmesingumą, susikaupimą, jautrumą ir reagavimą, gebėjimą padėti kitiems.

„Žaisk ir būk drąsus!

Ugdykite protinius gebėjimus ir regimąjį suvokimą; išmokti koreliuoti žodinę kelio ženklų aprašymo formą su jų grafiniu vaizdu; ugdyti savarankiškumą, reakcijos greitį ir išradingumą.

„Pavojingų objektų pasaulyje“

Stiprinti vaikų idėjas apie kasdieniame gyvenime sutinkamus pavojingus gyvybei ir sveikatai daiktus, apie jų reikalingumą žmogui, apie naudojimo taisykles; padėti vaikams padaryti išvadas apie neatsargaus elgesio su tokiais daiktais pasekmes.

"Elektros prietaisai"

Stiprinti vaikų supratimą apie elektros prietaisus; apie jų paskirtį žmonėms; klasifikacija, naudojimo taisyklės.

„Vaikų saugumas namuose“

Įtvirtinti ir plėsti vaikų supratimą apie objektus, kurie gali kelti grėsmę žmonių gyvybei ir sveikatai; įspėti apie nelaimingus atsitikimus namuose.

„Gaisrui pavojingi daiktai“

Padėti vaikams gerai įsiminti pagrindinę ugniai pavojingų daiktų grupę, kurių negalima savarankiškai naudoti tiek mieste, tiek kaime

"Saugokitės ugnies!"

Toliau supažindinti vaikus su priešgaisrinės saugos taisyklėmis; mokyti atsargiai elgtis su ugnimi; įtvirtinti žinias apie telefono numerį „01“ ir kaip teisingai juo paskambinti; įtikinti vaikus, kad ugnis žmonėms atneša ne tik naudos, bet ir daug rūpesčių.

"Ugnis yra draugas, ugnis yra priešas"

Toliau mokyti vaikus priešgaisrinės saugos priemonių; formuoti pagrindines žinias apie išdaigų pavojų ir pavojingas pasekmes; ugdyti vaikų kalbos aktyvumą, skatinti norą samprotauti ir reikšti savo nuomonę.

"Svetimas"

Paaiškinkite vaikams, paaiškinkite, kaip gali apgauti žmogaus išvaizda; apsvarstykite ir aptarkite su vaikais tipiškas pavojingas galimų kontaktų su nepažįstamais žmonėmis situacijas ir elgesio su jais taisykles.

„Pavojingos situacijos namuose ir gatvėje su nepažįstamais žmonėmis“

Apsvarstykite ir aptarkite pavojingas situacijas, kontaktus su nepažįstamais žmonėmis; nustatyti elgesio tokiose situacijose taisykles.

"Mano bičiuliai"

Išmokykite vaikus pasakyti „ne“, jei draugai ir pažįstami įtraukia juos į pavojingą situaciją.

„Konfliktai tarp vaikų“

Išmokyti vaikus savarankiškai spręsti tarpasmeninius konfliktus, atsižvelgiant į žmogaus būseną ir nuotaiką, taip pat naudotis normomis – reguliatoriais.

"Paslauga "02"

Toliau supažindinti vaikus su paslauga „02“; formuoti idėją, kad prie svetimo artintis, ką nors paimti ar atverti svetimas namų duris pavojinga; įtvirtinti žinias, į ką ir kaip kreiptis pagalbos.

"Greitoji pagalba"

Toliau mokyti vaikus sunkios suaugusiojo ar vaiko ligos atveju, greitai reaguoti į situaciją; sustiprinti gebėjimą teisingai iškviesti gelbėjimo tarnybą.

„Gamta yra mūsų namai“

Ugdyti vaikų supratimą, kad planeta Žemė yra mūsų bendri namai; kad viskas jame yra tarpusavyje susiję; diegti vaikams aplinkosauginį elgesį; toliau diegti elgesio gamtoje taisykles.

"Valgomos uogos ir nuodingi augalai"

Išmokyti vaikus atpažinti gamtoje aptinkamus nuodingus augalus; pristatyti vaistinius augalus.

„Kelionė į sveikatos šalį“

Sustiprinti vaikų mintį, kaip padėti sau ir kitiems visada išlikti sveikiems.

Organizuota edukacinė veikla saugos pagrindų klausimais

„Kelionė į saugos taisyklių miestą“ (vyresnysis ikimokyklinis amžius)

baigiamasis projekto renginys„Mano saugumas yra mano rankose“

Užduotys: įtvirtinti ir apibendrinti vaikų žinias apie saugaus elgesio namuose, gatvėje, gamtoje taisykles; įtvirtinti idėjas apie gyvybei ir sveikatai pavojingas situacijas ir objektus; mnemonikos pagalba ugdyti psichinius procesus (atmintį, mąstymą, suvokimą, dėmesį), kūrybinį pažinimą; ugdyti atsakomybę už save ir kitus, ugdyti jautrumą meniniam žodžiui, padėti atskleisti vaikų kūrybinį potencialą.

Švietimo sričių integracija: sauga, sveikata, kūno kultūra, pažinimas, bendravimas, socializacija, grožinės literatūros skaitymas, muzika.

Vaikų veiklos integravimas: kognityviniai tyrimai, komunikacinis, žaidimų, motorinis, muzikinis ir meninis, grožinės literatūros skaitymas.

Auklėtojas

Sveiki suaugusieji!

Sveiki vaikai!

Mes susiduriame su didžiausia problema pasaulyje.

Su gaisrų problema, su bėdų problema

Panašu, kad planeta prašo pagalbos.

Kartais gali tykoti pavojus ir bėdos.

Gatvėje ir namuose, ir lauke, ir miške.

Ir jei apeisite visas kliūtis

Apsaugokite save kelyje

Ir tu grįši į darželį

Pavojus tikrai bus už nugaros.

Ar galime susitvarkyti?

Vaikai „ateina“ į salę pagal dainą „Locomotive-Bug“.

Auklėtojas

Taigi jūs ir aš vėl atvykome į saugių taisyklių miestą.

Daug taisyklių žinome, jų mokome nuo vaikystės.

Bet jūs turite griežtai atsiminti šias taisykles:

Apie taisykles, aiškias visiems, apie tai, kaip tai padaryti,

Kad gaisras kiltų ne visuose mūsų namuose.

Kad tėvai nesijaudintų kiekvieną dieną,

Kad vairuotojai galėtų ramiai važiuoti gatve!

Būsiu labai laiminga, patenkinta amžinai

Jei prisimenate saugos taisykles, draugai.

Užsukime ir pažiūrėkime, kas vyksta gatvėje — Ugniagesys.

atkūrimas

Ežiukas (tvarko žaislus)

Kodėl kodėl

Ar man vienam taip liūdna?

Niekur neinu, visą dieną sėdžiu vienas.

Vilko jauniklis įeina drebėdamas .

Vilkas paauglys

Sveikas, Ežiuke! Ar tu vienas? Tu esi pats sau šeimininkas!

Ėjau gatve. Matau, kad dangus susiraukė.

Lietus pasipylė kaip srovelė.

Aš permirkęs iki odos!

Greitai norėčiau arbatos.

Einu prie viryklės ir įjungiu...

Jis prieina prie dujinės viryklės ir bando ją užkurti.

Ežiukas

Kas tu, kas tu! Ne, nedrįsk!

Greitai padėkite degtukus!

Negalime įjungti viryklės

Turime pasirūpinti savimi.

Vilkas paauglys

Ką daryti, man šalta? Mano nosis šalta!

Man reikia išdžiovinti kelnes ir išlyginti marškinių priekį.

Jis paima lygintuvą.

Ežiukas

Ne, jūs negalite įjungti lygintuvo!

Vilkas paauglys

Tu mano draugas ar ne?

Ežiukas

Žinoma, draugas!

Vilkas paauglys

Na, tada nežiovaukite ir greitai įjunkite lygintuvą!

Gyvūnai pradeda žaisti, pamiršdami apie įjungtą geležį.

Ežiukas

Tai kažkuo kvepia! O, mes degame!

Vilkas paauglys

Dūmai, ugnis! Bėkime greitai!

Merginos su raudonais kaspinais atlieka ugnies šokio fragmentą.

Auklėtojas

Niekas nebuvo rimtai sužeistas? Turime iškviesti ugniagesius, kol nevėlu!

Auklėtojas

Gaisro atveju surinkite „01“

Ir kad išvengtumėte problemų, nejuokaukite su ugnimi!

Įbėga gaisrininkas ir gesintuvu užgesina „ugnį“. Merginos pabėga.

Auklėtojas

Ačiū ugniagesiams, kitaip būtų bėdų! Ugniagesiai visada mums padeda.

Ugniagesys

Gaisras užgesintas, ir aš čia nereikalingas,

Bet visiems tikrai reikia pakartoti taisykles!

Auklėtojas

Na, dabar mūsų mažos mergaitės dainuos apie jas

Ditties.

Mes dainuosime dainas ir pasakysime taisykles

Dabar parodysime, kaip elgtis su ugnimi.

Šviesa visada tokia, ir gera, ir bloga.

Jis šviečia, sušildo ir moka išdaigauti.

Visi žino, kad degtukai nėra žaislas.

Neduokite vaikams degtukų, kitaip bus didelė bėda.

Visi žino, kad lygintuvas yra malonus, bet rimtas draugas.

Kas yra susipažinęs su lygintuvu, su lygintuvu nežaidžia.

Ne žaislas, ne smulkmena,

Žiebtuvėlis yra baisus priešas!

Jei staiga paimsite jį į rankas,

Jūs pateksite į bėdą!

Jei staiga užsidega liepsna

Liepsnos smaugtuvas yra mūsų gesintuvas!

Ugniagesys

Gerai padaryta! Jūs žinote, kaip elgtis su ugnimi. Dabar tikrai žinau, kad tau mano pagalbos neprireiks. Viso gero!

Auklėtojas

Kita gatvė yra gatvė "Paslaptinga"! (ekrane - „Paslaptingoji“ gatvė. Atsakymai-paveikslėliai atsiranda po vaikų atsakymų).

Ir štai jums, vaikinai, yra keletas karštų mįslių.

Šnypščia ir pyksta, bijo vandens,

Su liežuviu, bet neloja, be dantų, bet kanda (ugnis.)

Atskrido dygliuoklis - drebulės koja,

Ji sėdėjo ant rietuvės ir suvalgė visą šieną. (rungtynės.)

- Garlaivis klaidžioja pirmyn atgal,

Jei sustosite, tai bus nelaimė: jūra padarys skylę. (geležies.)

Ir daugiau mįslių:

Jis valo butą, mėgsta dulkes ir šiukšles. (dulkių siurblys.)

Sėdžiu prie lango ir žiūriu į visą pasaulį. (televizorius.)
- Jei paspausite mygtuką, gros muzika. (magnetofonas)

Pagrindinė jos užduotis – švariai išskalbti drabužius. (skalbimo mašina.)

Kai norime arbatos, įkišame į lizdą. (elektrinis virdulys)

Puiku, įminei visas mįsles.

Kaip vadinami visi šie įrenginiai? (Elektros prietaisai).

Kokių tipų elektros prietaisai yra? (ne šildymas, šildymas)

Kurie kelia didžiausią pavojų? Kokių taisyklių reikia laikytis juos naudojant?

Nufotografuokite kiekvieną elektros prietaisą ir, gavus signalą „1,2,3, paleiskite“, tuos, kurių šildymo prietaisai virsta raudonu, ir tuos, kurių nešildymo įrenginiai virsta žaliu.

Estafetės – žaidimas „Du ratai“

Kuris iš jūsų, pastebėjęs dūmus, sušuks: „Ugnis, mes degame!

Kuris iš jūsų gudrauja su ugnimi, rytas, vakaras ir diena?

Kas bute užuodžia dujų kvapą, atidaro langus ir duris.

Kas tyliai slepia degtukus nuo mažosios sesutės?

Kuris iš jūsų gudrauja su ugnimi, prisipažinkite nuoširdžiai.

Kas nekuria laužo ir neleidžia to daryti kitiems.

Auklėtojas

Vaikinai, prisiminkite pasakoje „Mowgli“ Bagheera su kuo palygino ugnį? (raudona gėlė). Nupieškime jį.

Pirštų gimnastika „Raudonoji gėlė“

Raudona gėlė, raudona gėlė! delnai kartu, pirštai į šonus

Jo žiedlapiai garbanojasi ir plevėsuoja. kintamieji pirštų judesiai gėlėje

Jei nenorite nusideginti delno, delnai į priekį, pirštai žemyn kartu

Tai raudonai įkaitusi gėlė, nelieskite jos! delnais žemyn ir griebimo judesiais

pirštai,

užbaikite judesį kumščiais

Žinokite, kad gėlė yra deganti ugnis! kumščiais kartu darome „pumpurą“, kuris

atsiveria į gėlę, tada pakaitinius judesius pirštais

Auklėtojas

Pažvelkime į lauką "Pasaka".(ekrane – „Pasakų“ gatvė.Vaizdiniai atsakymai rodomi po vaikų atsakymų).

Spėkite, kokios pasakos gyvena šioje gatvėje:

1. Ilgą laiką krokodilas gesino mėlyną jūrą

Pyragai ir blynai, ir džiovinti grybai. („Sumišimas“ Chukovskis)

2. Kaip užgesinsime ugnį? Kur gausim vandens?

Ar žinai, avele, kur buvo gaisrinis hidrantas? (S. Marshak „Katės namas“)

3. Jau dega visa palėpė, lange kabo balandžiai.

Jis atidaro langą, pro langą išskrenda aštuoniolika balandžių, o paskui – žvirblis.

Jis išgelbėjo paukščius ir todėl... Visi jam pataria nedelsiant tapti ugniagesiu. (S. Mikhalkovo „Dėdė Stiopa“)

4. Mums dar reikia šiek tiek sugriežtinti.

Vaikinas nusilpęs prišliaužė prie lango. Jis stovėjo užspringęs dūmais ant atbrailos

Jis paėmė merginą ir nusileido žemyn. (S. Marshak „Nežinomo herojaus istorija“)

Auklėtojas

Dabar pažvelkite į lentelę ir pagal diagramas įvardykite elgesio namuose taisykles.

(Vaikai taisyklėms nustatyti naudoja mnemoninę lentelę).

Vaikas

Jei mamos nėra namuose, o senelis kažkur išvykęs,

O tėčiui darbe netikėtas banketas.

Jei šiuo metu jūsų geriausias draugas staiga atvyks jūsų aplankyti

Negalima įjungti: lygintuvo, katilo,

Močiutės nauja lempa, dulkių siurblys, elektrinis virdulys

TV ir lituoklis.

Niekada neimkite už laidų ir net kištuko be suaugusiojo.

Niekur neklijuokite.

Auklėtojas

Visi žinome taisykles, pasitikime savimi.

Kur neisime, kartu nepasiklysime.

Padėkime pasakų herojams kartu. Į kokias pagalbos tarnybas jiems reikėjo kviesti? - Ir netoliese esantys begemotai sugriebė savo pilvukus

Jiems, begemotams, skauda pilvą.

Aš esu kraujo ištroškęs, aš negailestingas

Aš esu piktas plėšikas - Barmaley!

Bom, bom, bom, katės namas dega! (vaikų atsakymai).

Auklėtojas

Ir pasakykite, ką kiekvienas iš jūsų turėtų žinoti, kad paskambintų gelbėjimo tarnybai (pavardė, amžius, adresas).

Auklėtojas

O čia gatvė "Kelias". Pasivaikščiokime juo ir prisiminkime pėstiesiems skirtas eismo taisykles.

Auklėtojas

Žiūrėk - namas stovi, čia kabo daug ženklų,

Duok man ženklą, apie ką galiu pasakyti štai ką:

Vaikinas ir mergina ėjo ir įbėgo į trikampį.

Visi pasaulio vairuotojai supranta, kad tai vaikai. („Būkite atsargūs, vaikai.“)

Šis ženklas yra tokio pobūdžio: jis saugo pėsčiąjį.

Kartu su lėle kertame kelią šioje vietoje! („Pėsčiųjų perėja“.)

Žiūrėkite, yra pavojingas ženklas: vyras raudoname apskritime

Perbraukė per pusę.

…Čia automobiliai lekia greitai, gali net įvykti avarija. („Pėsčiųjų nėra“.)

Daina "Eismo taisyklės"

Vaikai

    Atminkite, tiek jaunas, tiek senas – griežtai laikykitės

Pėsčiajam – šaligatvis, transportas ir kelias.

    Jokių bėdų neįvyko, sužalojimų nebuvo

Jūs visada turite judėti link eismo.

    Per gatvę veda dryžuotas arklys

Čia perėjimą turime atlikti labai atsargiai

    Neskubėkite, bet pirmiausia pažiūrėkite į kairę ir į dešinę.

Mašinų nėra – einame drąsiai, yra mašina – sustok ir palauk.

    Vykdykite paprastą įstatymą, užsidega raudona lemputė – sustokite!

Geltona lemputė mirksės – palauk, o žalia – eik.

Žaidimas „Tai aš, tai aš, tai visi mano draugai“

Kuris iš jūsų juda į priekį tik ten, kur yra perėjimas.

Kiek iš jūsų bėgate taip greitai, kad nematote šviesoforo?

Kuris iš jūsų ankštame vežime užleido savo vietą senajai panelei?

Kas prastu oru išbėga į slidų kelią.

Kas žino, kad raudona spalva reiškia, kad nėra jokio judėjimo.

Jie pakėlė rankas ir papurtė juos – tai medžiai miške.

Jie sulenkė rankas, nusipurtė rankas, o vėjas nuvertė rasą.

Švelniai mosuojame rankomis į šonus – paukščiai skrenda link mūsų.

Parodykime, kaip jie tyliai atsisėda, atlenkę sparnus.

Štai mes miške.

Jūs žinote, kad miške yra taisyklės, kurių reikia laikytis.

Prisiminkime kartu saugaus elgesio gamtoje taisykles.

(Vaikai taisykles nustato naudodami lentelę skaidrėse).

Žaidimas „Pasakyk žodį“

Visko gyvenime nutinka

Su tuo, kuris atidaro duris... (atidaro).

Neįsileisk dėdės į namus, jei dėdė... (nežinoma)

Kad neapvogtum,

Negrobtas, nepavogtas,

Nepasitikėk nepažįstamais žmonėmis

Tvirtai uždarykite... (durys)!

Vaikai visada tai atsimena, kad tu negali priimti kitų žmonių... (daiktų)

Aštrūs peiliai namuose

Jūs (padėjote) į lentyną.

Jei turite žirkles

Išnešk iš kur... (paėmė)

Neišbarstykite adatų

Sudėkite juos visus į (lentynas).

Jei laikysitės visų šių taisyklių, nei mergaitės, nei berniukai savo (pirštų) nenusikirps.

Anglis nukrito ant grindų, apšvietė medines grindis,

Nežiūrėk, nelaukite, nestovėkite, bet greitai supilkite... (vanduo)

Jei mažosios seserys

Apšvietimo degtukai namuose

Ką daryti? Reikia degtukų...(išnešti)

Mačiau dūmus - nežiovaukite,

Ir ugniagesiai... (skambinti)

Prisiminkite kiekvieną pilietį

Šis numeris yra...(01)

Auklėtojas

Mūsų kelionė baigėsi.

Mūsų „saugi“ valanda prabėgo greitai.

Labai džiaugiuosi už jus, draugai!

Jūs papasakojote apie taisykles.

Parodei tvirtas žinias.

Tik atminkite: neužtenka jų žinoti – turite laikytis taisyklių!

Senovėje, jei nutikdavo bėda

Visas pasaulis padėjo – skambino dideliu varpu.

Tegul kiekvienas iš jūsų turi savo stebuklingą varpą,

Kuris pradėtų skambinti pavojaus momentu

Ir norėčiau priminti, kad būkite atsargūs.

Mes gimėme gyventi džiaugsmingai.

Dovanoti vienas kitam gėlių ir šypsenų.

Taigi tas sielvartas dingsta, bėdos išnyksta,

Tegul visada šviečia ryški saulė.

Mokytojas kiekvienam vaikui duoda po skambutį.

Na, laikas mums grįžti į darželį. Pagal dainą „Lokomotyvas Bukashka“ vaikai „grįžta“ į darželį.

Susijusios publikacijos